Stratégiai megállapodást írt alá a magyar kormány az Alpine japán elektronikai vállalattal.
Szerző(k): MTI-EcoA japán Zoltek céggel kötött stratégiai megállapodást a kormány, a vállalat a világ legnagyobb szénszálgyártó üzemét működteti Nyergesújfalun – hangzott el az együttműködés ünnepélyes aláírásán hétfőn a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.
Szerző(k): MTIAz együttműködés célja az agrártámogatások hatékony felhasználásának elősegítése - fogalmaz a közlemény. (Fotó: D. Varga Tamás, panograph.hu)
Szerző(k): EconomxStratégiai együttműködési megállapodást írt alá a kormány a mexikói tulajdonú Nemak Győr Kft.-vel kedden Budapesten, a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.
Szerző(k): MTI-EcoStratégiai megállapodást írtak alá a magyar kormány és az amerikai Oracle vállalat képviselői csütörtökön Budapesten; a kaliforniai székhelyű informatikai óriáscég magyarországi leányvállalata immár a tizedik, Magyarországon befektető amerikai vállalat, amellyel a magyar kormány stratégiai partnerséget kötött.
Szerző(k): MTIHat újabb magyarországi nagybefektetővel köt stratégiai megállapodást a kormány a Magyar Közlöny keddi számában megjelent határozata szerint.
Szerző(k): MTI-EcoMagyarország és Azerbajdzsán stratégiai partnerségi megállapodást szándékozik kötni, az erről szóló tárgyalások már a jövő héten megkezdődnek - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Bakuban tett látogatása során.
Szerző(k): MTI-EcoSem a szabályok, sem a gyakorlat nem megfelelő, és a helyzet az elmúlt években egyre csak romlott – ezt állapítja meg a Transparency International (TI), a magyarországi lobbizásról szóló tanulmánya. A szabályozás hiánya és a példátlan hatalomkoncentráció egyaránt hozzájárult ahhoz, hogy Magyarországon a lobbizásnak rejtett, „unortodox” fórumai jöttek létre, amelynek egyik példája a TI szerint a kormány és a vállalatok között létrejött stratégiai megállapodások, miután ezen egyezmények révén a kormány önkényesen tehet különbséget a piaci szereplők között.
Szerző(k): EconomxStratégiai együttműködési megállapodást kötött a kormány és a Takata. A japán cég első magyarországi gyárában, Miskolcon, idén ősszel kezdődik meg a termelés, ahol mintegy 1000 embernek adnak majd munkát. (A kép idén márciusban készült.)
Szerző(k): Economx