A magyar ipari termelés a 2008–2009-es válság óta nem látott - és a piac által vártnál is nagyobb - mélyrepülést mutatott idén márciusban. Havi alapon 10,4 százalékkal, míg éves összevetésben 10 százalékkal zuhant a termelés volumene. Az áprilisi mínusz még nagyobb lehetett.
Szerző(k): Domokos LászlóA piaci elemzők által vártnál magasabb lett a márciusi infláció, ráadásul a maginfláció kitartóan emelkedik. A következő hónapok - a tovább csökkenő üzemanyagárak és az emelkedő bázis miatt - csökkenő inflációs mutatókat hozhatnak - vagy mégsem. A koronavírus-járvány ugyanis mindent nagyon összezavar.
Szerző(k): Domokos LászlóMinimális lassulással zárta a februárt az infláció: 4,4 százalékkal nőttek az árak. Az olajár zuhanása miatt a következő hónapokban az üzemanyagok lefelé terelhetik az inflációs mutatót a piaci elemzők szerint.
Szerző(k): Domokos LászlóNagyot ugrottak tavaly a lakásépítési számok, azonban még így is csak a felét teszik ki az állomány százévenkénti megújításhoz szükségesnek. Ráadásul az áfaváltozás hatására lassulás várható, amit újabb kormányzati intézkedésekkel kellene kompenzálni - kommentálták a KSH mai, lakásépítési adatait az elemzők.
Szerző(k): Szepesi AnitaVáratlanul nagyot ugrott a magyar infláció januárban - így látják a helyzetet a piaci elemzők. Az MNB a következő MT-ülésen már utalást tehet a közelgő szigorításra.
Szerző(k): Domokos LászlóVáratlanul mínuszba került a magyar ipar termelése decemberbe. A piaci elemzők szerint hamarosan kiderül, hogy begyűrűzik-e a fejlett piacokon látott kedvezőtlen ipari fordulat.
Szerző(k): Domokos LászlóTavaly decemberben a kiskerüzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 6,7, naptárhatástól megtisztítva 6,1 százalékkal haladta meg az előző évit - adta hírül a KSH.
Szerző(k): Domokos LászlóA piaci elemzők szerint a következő hónapokban is maradhat a 4 százalék körüli infláció, majd lassú mérséklődés jöhet. Az MNB kényelmes helyzetben marad, további monetáris lazításra azonban már nincs mozgástér.
Szerző(k): Domokos LászlóA kiskereskedelmi forgalom novemberi élénkülése jó előjel a tavalyi negyedik negyedévi GDP-növekedésre nézve - állapították meg az MTI-nek nyilatkozó elemzők a KSH kedden kiadott jelentését kommentálva.
Szerző(k): Szepesi Anita