Hozzányúl a kormány a jegybanki devizatartalékhoz - ezt várja a Napi Gazdaság mai makrogazdasági konferenciáján résztvevők túlnyomó többsége. A válaszadók abban viszont bizonytalanok, hogy ki követheti Simor Andrást az MNB elnöki székében.
Szerző(k): NAPIA jelenlegi gazdaságpolitika mellett nem lát nagy esélyt az IMF-megállapodásra Surányi György volt jegybankelnök. Az Origónak adott interjújában élesen kritizálta az adórendszert és aggasztónak nevezte a tartósnak ígérkező hitelszűkét, miközben az európai politikában a fiskális és politikai uniót tartaná az egyetlen fenntartható megoldásnak.
Szerző(k): NAPIA magyar közgazdász szakmában sincs meg a teljes összhang az euró-bevezetés feltételeiről, Magyarország csatlakozásáról, és az egész valutaunió sorsáról, mégis a Magyar Közgazdasági Társaság - a Közgazdasági Szemlével és a Budapesti Gazdasági Főiskolával közösen rendezett - konferenciáján abban valamennyi előadó egyetértett, hogy a hazai gazdaságpolitika mulasztása és a nemzeti stratégia hiánya miatt Magyarország inkább távolodik az euró bevezetésétől, mint közeledne.
Szerző(k): Gerőcs TamásAz eurózóna létrehozásakor minden elméleti megalapozottság nélkül határozták meg a belépés feltételeit, az úgynevezett maastrichti kritériumokat, ami hozzájárul a monetáris unió mai gondjaihoz – véli Surányi György, a Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke, aki szerint a monetáris unió nem tud hatékonyan működni fiskális és politikai unió nélkül, ami igaz az eurózónára is.
Szerző(k): MTIAz Európai Monetáris Unióba belépés feltételeit tartalmazó maastrichti kritériumok alkalmatlan, mélységesen inkonzisztens szabályrendszert alkottak, és két olyan területet nem szabályoztak, amelyek szükségesek egy monetáris unió működéséhez: a reálkonvergencia eltéréseit, illetve a külső egyensúlytalanságokat - mondta Surányi György, az Intesa Sanpaolo Bank regionális vezérigazgatója, korábbi jegybankelnök egy budapesti konferencián.
Szerző(k): MTI-Eco