Megszavazta az Európai Parlament az Európai Unió és Vietnam közötti szabadkereskedelmi és befektetésvédelmi megállapodást szerdán strasbourgi plenáris ülésén - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterBoris Johnson brit miniszterelnök szerint elérhető az Európai Unióval tervezett szabadkereskedelmi megállapodás a brit EU-tagság pénteki megszűnése (brexit) után kezdődő nem egészen egyévi átmeneti időszakban - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterA brexiter brit politikusok azzal szokták riogatni európai kollégáikat, hogy Nagy-Britanniából függetlenné válása után offshore adóparadicsomot csinálnak, amely alacsony adóival és laza szabályaival alávághat az agyonadóztatott és -szabályozott európai gazdaságnak. Vajon mennyi a realitása ennek a "tervnek"?
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Bizottság intézkedéseket javasol arra, hogy az unió a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) többoldalú vitarendezési rendszerének megbénulása ellenére is megvédhesse kereskedelmi érdekeit, egyben létrehozta a kereskedelmi jogérvényesítési főtisztviselő posztját - közölte a bizottság csütörtökön.
Szerző(k): K. Kiss GergelyBoris Johnson konzervatív miniszterelnök szerint minden előfeltétel adott ahhoz, hogy London szabadkereskedelmi megállapodásra jusson az EU-val a brexit után. Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője szerint ugyanakkor hosszú évekig tartanának a tárgyalások az új kereskedelmi egyezményekről az unión kívüli országokkal, mindenekelőtt az Egyesült Államokkal.
Szerző(k): Domokos LászlóAz Indiával való gazdasági kapcsolatok fejlesztését szorgalmazta Angel Merkel német kancellár szombaton Új-delhiben kétnapos látogatását zárva.
Szerző(k): Domokos LászlóNyugat-balkáni uniót akar létrehozni három ország, amelynek mintája az EU lenne. Megteremtenék tőke, az áruk, a szolgáltatások és az emberek szabad mozgását, akárcsak a schengeni övezetben. Azt remélik, hogy a külföldi működőtőke örömmel áramlana egy ilyen unióba.
Szerző(k): Komócsin SándorEgy szakértő szerint Kína lesz a közte és az Egyesült Államok között kirobbant kereskedelmi háború győztese, de ezzel nem lesz vége a felek brutális konfliktusának, mert valójában nem kereskedelmi nézeteltérésekről van szó.
Szerző(k): Komócsin SándorEmmanuel Macron szeretné meggyőzni a G7-es országcsoport szombat este kezdődő franciaországi csúcsértekezletén "valamennyi partnerét arról, hogy a kereskedelmi feszültségek mindenkinek ártanak". A francia államfő ezt a találkozó kezdete előtt az Atlanti-óceán partján található Biarritzból élőben közvetített televíziós beszédében mondta.
Szerző(k): K. Kiss Gergely