Az Európai Unió azt tervezi, hogy megtiltja a kényszermunkával előállított termékek behozatalát és árusítását az államszövetség területén. Az újabb szankció ezúttal nem Oroszország ellen irányul, hanem leginkább Kínát célozza az ujgurok elnyomása miatt.
Szerző(k): Szabó DánielA nyugati szankciók miatt a Boeing és az Airbus várhatóan soha nem tér vissza az orosz piacra. Mindez pedig a teljesen bedőlt Tupoljev és Irkut gyárakra helyez nyomást. Erősen kérdéses, hogy a polgári légiközlekedésben mire juthat Moszkva.
Szerző(k): Szabó DánielEnnyi hatása mégis van a szankcióknak.
Szerző(k): Rácz GergőBár az Apple hivatalosan hátat fordított az orosz piacnak, Putyin ipari és kereskedelmi minisztere szerint semmi akadálya annak, hogy az orosz fogyasztók is hozzájussanak az új csúcsmodellekhez.
Szerző(k): Nagy MartinOrbán Viktor miniszterelnök sokkalja az uniós szankciókat, mert szerinte azok hatástalanok Oroszországgal szemben, és energiahiány alakul ki Európában. Magyarország viszont áthidalja az energiaválságot.
Szerző(k): Sasvári MarcellAz árak emelkedése és a megélhetési gondok jelentik a legnagyobb kihívást, a magyarok 84 százaléka a mindennapokban is érzi az Ukrajna elleni háború gazdasági hatásait. Ezzel együtt az európaiak továbbra is az Oroszországgal szemben hozott szankciók pártján állnak, egyetértenek az energiafüggőség csökkentésével, a közös uniós valuta támogatottsága pedig történelmi rekordot döntött.
Szerző(k): Nagy MartinAz Európát sújtó orosz manipulációval szemben egy új intézkedéscsomaggal lépne fel az Európai Bizottság – jelentette be a testület elnöke. Ursula von der Leyen többek között megadóztatná a most extra haszonra ás árbevételre szert tevő tagállami vállalatokat, és az így beszedett pénzt a rászorulók, illetve a függetlenséget szolgáló megújuló forrásokra fordítaná.
Szerző(k): Rácz GergőEgy vezető bankár szerint nem kell sokat várni, és az orosz gazdaság teljesítménye ismét a 2021-et megelőző szinteken lesz, noha addig még nyögni kell a szankciók hatását.
Szerző(k): Rácz GergőHogy, hogy nem a Huawei technológiai óriáscég moszkvai központjának egyes menedzserei hosszú szakmai útra indultak Kazahsztánba, így a vállalatnak nem kell bejelentenie, hogy elviszi a központját az orosz fővárosból.
Szerző(k): Komócsin Sándor