A hajósi székhelyű Aktív Ipari, Építőipari és Kereskedelmi Kft. és a szegedi Dél-Konstrukt Építőipari Zrt. végezhet nettó 9 milliárd 127 millió forint értékű építési munkákat a szegedi egyetemnek.
Szerző(k): Németh GézaMennyit ér egy nemzetközi listán elért 501. hely? Mi abban a jó, ha egy genetikai kutatáshoz nyert szerver épp a digitális átállás stratjára érkezik? Számít-e, hogy idén kit, hány ponttal vettek fel - és tényleg nyitva áll-e őszre a Szegedi Tudományegyetem? Erről is kérdeztük az egyetem rektorát és kancellárját, Dr. Rovó Lászlót és Dr. Fendler Juditot.
Szerző(k): Szabó M. IstvánTavalyhoz képest 20 százalékkal kevesebben jelentkeztek egyetemre, mint tavaly. Viszont a legnépszerűbb egyetemeken a túljelentkezés aránya nem változott. Sokan a pontszámok alapján állítanak rangsort maguknak a szakok és intézmények között, ami viszont nem tükrözi az erőbeli rangsort. A mostani visszaesés miatt pont a magas belépési limitű képzéseken nem várható jelentős ponthatár-csökkenés, így július 9-ig érdemes megcserélni a jelentkezési sorrendet.
Szerző(k): Szabó DánielAz első tanévüket kezdő gólyák tanulmányi ösztöndíjat még sehol sem kaphatnak, de ez nem jelenti azt, hogy más támogatást nem. Szinte minden egyetemen igényelhetők szociális alapon juttatások, valamint létezik alaptámogatás is. A Szegedi Tudományegyetemen viszont van egy kötetlenebb, sokak számára elérhető 120 ezer forintos ösztöndíj, amelyet már beiratkozáskor is lehet igényelni, de az egyetem más kedvezményrendszerekkel is segíti a hallgatókat.
Szerző(k): Szabó DánielBudapesten már a járvány első heteiben elkezdtek csökkenni az albérletárak, de még mindig jóval magasabbak a lakhatási költségek a fővárosban, mint vidéken. A felvételi ponthatárok kihirdetése után pedig szokás szerint megindulhat a drágulás, amely már most elkezdődött. Sok jövendőbeli egyetemista kerülhet nehéz helyzetbe szülei csökkenő bevételei, valamint a lassan visszarendeződő albérletpiac miatt. Jobban megérheti most vidéki felsőoktatási intézménybe menni akár az ország másik felébe is, mint Budapestet választani. Példaként Szegedet hasonlítottuk össze a fővárossal a lakhatási és megélhetési költségek tekintetében.
Szerző(k): Szabó Dániel