A háztartások tényleges fogyasztása alapján 2013-ban Magyarország a negyedik legszegényebb ország volt az EU-ban: az uniós háztartások fogyasztásának 62 százalékával ért fel a fogyasztás.
Szerző(k): portfolio.huAz Európai Bizottság jóváhagyta a magyarországi operatív programot, így hazánk 93,8 millió euróhoz jut a 2014–2020-as időszakban, mellyel a leginkább rászorulóknak biztosítanak természetbeni segítséget. Az uniós pénzösszeget 16,6 millió eurós hazai forrás egészíti ki - derül ki az Európai Bizottság közleményéből.
Szerző(k): EconomxIngyenes étkezésében részesülnek a szegény családokból származó óvodások, bölcsődések -jelentette be ma balog Zoltán EMMI miniszter. Mindez 2016 januárjától - írja a kormany.hu.
Szerző(k): MTI, EconomxSoha nem volt ekkora különbség a két pólus között az OECD szerint.
Szerző(k): MTI-EcoGyorsan le is lőjük a poént: a fiatalok és a gazdagok a leginkább elégedettek az életükkel.
Szerző(k): EconomxA legtehetősebbek szerint fejenként több mint havi 300 ezer forint kell a nagyon jó életszínvonalhoz, a legszegényebbek szerint ennek fele is elég.
Szerző(k): EconomxA szociális támogatásoknál az állami források csökkentése mellett a kormány visszadobja a felelősséget az önkormányzatoknak. E megoldással szembemegy saját politikai érdekeivel a Fidesz - véli a Policy Agenda legújabb elemzése.
Szerző(k): EconomxTöbb mint 120 millióan voltak a szegénységnek vagy társadalmi kirekesztettségnek kitéve az EU-ban 2013-ban - azaz minden negyedik ember ebben a helyzetben volt az unióban. Magyarországon - a visegrádi négyek között egyedüliként - nemcsak nőtt az e csoportba tartozók aránya, de a mutató jelentősen magasabb is a V4-ekhez képest; nálunk a lakosság 33,5 százaléka esett ebbe a kategóriába - derül ki az Eurostat legfrissebb statisztikájából.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMagyarország a világ nyomorindexének középmezőnyéhez tartozik egy, a washingtoni Cato Intézet által a hét végén nyilvánosságra hozott, 2013-os adatokra támaszkodó felmérés szerint.
Szerző(k): MTI