Sikeresen visszaperelte Romániában a jogtalanul elvett márkanevét és emblémáját a debreceni Hajdú Gabona Zrt., amely árujának mintegy felét Románia területén, főleg Erdélyben értékesíti. A cég vezetője azt tanácsolja, hogy minden vállalkozó védje le a külföldön forgalmazott árujának nevét, mert pórul járhat.
Szerző(k): Domokos ErikaA közép-európai cégek többsége növeli kutatás-fejlesztési (k+f) kiadásait, ugyanakkor nagyobb támogatást várnának el a kormányzatoktól. A legtöbb vállalkozás számára azoknak a k+f tevékenységeknek a beazonosítása jelenti a legnagyobb kihívást, amelyekhez támogatások, illetve adókedvezmények vehetők igénybe - derül ki a Deloitte Central European Corporate R&D Report 2018 kutatásából.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA Fővárosi Ítélőtábla jogerősen eltiltotta a Zara Home-ot a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. készletének utánzásától - adta hírül a Sár és Társai Ügyvédi Iroda.
Szerző(k): Domokos ErikaEgy amerikai szövetségi bíróság szerint egy kínai cég ellopta amerikai beszállítójának technológiáját, az amerikai sajtó a kínai-amerikai szellemi tulajdonokért vívott háború tesztjének tekinti az esetet.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz amerikai kormányzat arra szeretné rászorítani Pekinget, hogy tegyen érdemleges lépéseket a szellemi tulajdon eltulajdonítása ellen és könnyítse meg amerikai vállalatok bejutását a piacaira - értesült a The Wall Street Journal.
Szerző(k): Domokos ErikaTavaly mintegy 20 százalékkal nőtt az előző évihez képest a védjegy-, illetve formatervi minta oltalmi bejelentések száma Magyarországon - közölte Jókúti András, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala munkatársa hétfő este az M1-en.
Szerző(k): Szász PéterMagyarország két helyet előre lépve a 33. helyen áll azon a globális innovációs listán, amelyet az ENSZ Szellemi Tulajdon Világszervezete, a WIPO állított össze.
Szerző(k): MTIIdén az első fél évben szinte minden területen jelentősen nőtt a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál (SZTNH) kezdeményezett oltalomszerzési eljárások száma - közölte a hivatal.
Szerző(k): MTISzinte egész Európa lemaradt az amerikai és a dél-kelet-ázsiai régióhoz képest a szellemi tulajdonjogok oktatásának területén - derül ki az EU Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséből.
Szerző(k): Economx