A kormány a jövő évre 1,8 százalékos államháztartási hiánnyal számol és tovább csökkenő államadóssággal, amely a ciklus végére hatvan százalék alá süllyedhet - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyar Hírlapnak adott interjúban.
Szerző(k): Domokos LászlóA magyar kormány megnöveli a jövő évi költségvetés tartalékát, miközben 4 ezer milliárd forintnyi beruházással számolnak. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a keddi kormányinfón arról beszélt, hogy az eurózónában már látják egy válság tüneteit.
Szerző(k): Szabó DánielAnnyi pénzt tenne félre adócsökkentésre a magyar kormány 2020 után, amelyből fedezni lehetne a személyi jövedelemadó (szja) csökkentését 9-10 százalékra, vagy akár a munkáltató terhek további jelentős visszavágását - olvasta ki az mfor.hu a kormányzati dokumentumokból.
Szerző(k): K. Kiss GergelyJanuártól tovább csökkennek a bérterhek: a szociális hozzájárulási adó, 22 százalék helyett 19,5 százalék lesz. A munkaadóknál maradó újabb 200 milliárd forintot technikai fejlesztésekre és fizetésemelésre fordíthatják - idézi az MTI Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és -képzésért felelős államtitkárának pénteki bejelentését.
Szerző(k): Szabó DánielA Magyar Iparszövetség (OKISZ) arra biztatja tagságát, hogy a minimálbér, illetve a szakmunkás bérminimum kötelező emelésén túl 2018-ban a szociális hozzájárulási adó csökkentéséből megmaradó részt is a bérek növelésére fordítsák, és ne a vállalati megtakarítási lehetőséget lássák benne.
Szerző(k): Szász PéterAz Országgyűlés ma kezdi tárgyalni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tavalyi évéről szóló üzleti jelentését és beszámolóját.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz adócsökkentések költségvetési hatását nagy mértékben ellensúlyozzák a pozitív gazdasági folyamatok. A terhek mérséklésére pedig szükség is van a versenyképesség növelése érdekében - mondta Baksay Gergely, a Magyar Nemzeti Bank Költségvetési és versenyképességi elemzések igazgatóságának vezetője a Költségvetési Tanács konferenciáján.
Szerző(k): Szász PéterÜdvözölték az érdekképviseletek, hogy jövőre 2,5 százalékponttal 19,5 százalékra csökkenhet a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó (szocho), az intézkedés ugyanis hozzájárul a bérek további felzárkóztatásához, valamint a vállalkozások fejlesztéseihez - írja a Magyar Idők.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan