Kína előz, az Egyesült Államok későn ébredt, de igyekszik a tengeri szélenergia (offshore) kapacitások növekedési versenyében. A globális méret kevesebb, mint 4 évente megduplázódik, és az igazi boom csak most érkezik majd, mivel a költséghatékonyság és versenyképesség növelése érdekében tett lépések is több mint sikeresek.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMiért fognak az atomerőművekhez hasonló utat bejárni a szénerőművek? Miért hívták meg a német környezetvédőket a szénbizottságba? Lehet-e még Merkel a felforgató? Miért kell újraindítani a német energiafordulatot - Martin Kaisert, a Greenpeace németországi vezetőjét kérdeztük.
Szerző(k): Szabó M. IstvánLezárta az áprilisban megkezdett szélerőművi akvizícióját az ALTEO, így a társaság tulajdonába került az Euro Green Energy Fejlesztő és Szolgáltató Kft. 100 százalékos üzletrésze - közölte a cég.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÚj korszak kezdődik a kommunista rendszer elleni lázadás lengyelországi bölcsőjében, a Gdanszki Hagyógyárnál. A cég ugyanis hátrahagyhatja a kizárólag hajógyártással foglalkozó múltját.
Szerző(k): Barabás JúliaJóllehet, a nukleáris erőműveket Magyaroroszágon is a környezetkímélő és klímabarát energiatermelők közé sorolják az atomlobbisták, ez a minősítés valójában egyáltalán nem jogos. Egy amerikai professzor bizonyította azt is, hogy még annál is kevésbé szén-dioxid-mentes (carbon free) technológiák, mint korábban gondolták.
Szerző(k): Szabó M. IstvánSzakításig jutott az Egyesült Királyság az áramtermelő erőművek ügyében: veszni hagyhatják a már megkezdett atomerőmű építéseket is, mert olcsóbban ki tudják azokat váltani.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÚjabb hét, újabb rekord. Kezd megszokottá válni, hogy az Egyesült Királyságban az energetika a szél körül forog.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA kormány kedvelt energetikai kereskedőcége - miután Magyarországon jogszabály tiltja az új szélerőművek építését - Szerbiában szállt be egy ígéretes projektbe. A Vajdaságban egy lépésben elkészül a magyarországi kapacitás mintegy harmada.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA nap-, és a szélenergia termelésből több energia származott tavaly Németországban, mint a lignitből, vagy a fekete szénből és az atomenergiából összesen - írja jelentésében a Fraunhofer ISE.
Szerző(k): Szabó M. István