Ismert légitársaság állt elő azzal, hogy elsőként lép be a szén-dioxid-semleges világba. Az EasyJet a karbonsemlegességet ugródeszkaként hasznlája, a végső céljuk az elektromos meghajtású repülés elterjesztése.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz Európai Beruházási Bank (EIB) 2022-től nem ad pénzt fosszilis tüzelőanyagos beruházásokra - adta hírül péntek hajnalban a BBC News.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMiközben az Egyesült Államok már több évtizede városi terepjárókat vásárolnak a családok a vélt biztonságosságuk miatt, addig Európában olyan autók tudtak sikeressé válni, mint a Mini Cooper, vagy a Fiat 500-as. Viszont már itt is egyre több SUV-t vásárolnak, az autógyárak pedig kiszolgálják ezt az igényt. Viszont a dízelbotrányt követő szigorítások közepette pont ez sodorhatja őket válságba.
Szerző(k): Szabó DánielA lengyel kabinet néhány hónapon belül dönteni akar arról, hogyan finanszírozza atomerőmű-építési álmainak megvalósítását. Főként piaci forrásokra számítanak, de a szakértők - némi iróniával - mindezt azzal reagálják le, hogy: sok sikert hozzá!
Szerző(k): Barabás Júlia, Szabó M. IstvánA londoni kormány évtizedek óta először engedélyezte egy új szénbánya megnyitását. A termék az üzemeltető szerint elsősorban az acél- és a vegyiparban kötne ki, a szigetország az áramtermelését ezzel párhuzamosan karbonmentesítené - számolt be a Magyar Nemzet.
Szerző(k): Domokos LászlóJelentős előrelépések történtek, ugyanakkor további erőfeszítésekre van szükség az Európai Unió 2030-as klímavédelmi célkitűzéseinek teljesítéséhez - írta friss jelentésében az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA cseh háztartásoknak még mindig 13 százaléka használ szilárd tüzelőanyagot a téli fűtéshez. Idén a fatüzelés a legolcsóbb, de a magyar viszonyokhoz képest ez is igen borsos.
Szerző(k): Barabás JúliaLengyelországnak iszonyatosan sokba kerülne teljesíteni az EU-s klímavédelmi vállalásokat, mert szénerőművekben állítja elő az elektromos energiát. Van megoldás: nagyon sok pénzt kellene kapnia az EU-tól az átállásra.
Szerző(k): Barabás JúliaEgy év alatt majdnem annyi szélerőművi potenciált építettek be a szerb áramhálózatba, mint amennyire Magyarország az elmúlt 13 évben képes volt. Az csak még elgondolkodtatóbbá teszi mindezt, hogy a számunkra elérhetetlennek tűnő szintet Szerbia magyar befektetőre támaszkodva lépi át.
Szerző(k): Szabó M. István