Ismét van értelme cafeteriában gondolkodni; a Szép kártya és az Erzsébet utalvány jelentős ügyfélkörrel rendelkezik, a várható éves juttatási érték pedig összesen megközelítheti a 200 milliárd forintot.
Szerző(k): F. Szabó EmeseA magyarországi szállodák teljesítménye javult ugyan szeptemberben, az év első kilenc hónapjának adatai alapján azonban öt kelet-közép-európai ország közül csak a szlovákiai hotelek teljesítményét múlták felül a hazai szállodák - közölte a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége.
Szerző(k): MTIAkár 2013-ban is utazhatunk vonaton a már idén lejárt üdülési csekk beváltásával.
Szerző(k): NAPITöbb száz millió forinttól kell megszabadulnia idén több ezer munkavállalónak. Ez az összeg az első Széchenyi pihenő (Szép) kártyákra került még 2011-ben − ezt a pénzt a szabályok szerint év végéig kell elkölteniük, különben elvész.
Szerző(k): F. Szabó EmeseA Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) szerint a cafetéria adóterhének növelésével visszaeshet a belföldi turizmus, ami jelentősen ronthatja a hazai szállodaipar teljesítményét, foglalkoztatási pozícióját. A szervezet ezért azt javasolja, hogy a SZÉP kártya adóterhét ne növeljék.
Szerző(k): MTIA magyar vendégforgalom kiemelkedő eredményeket ért el az első hét hónapban, ha ez a tendencia folytatódik, rekordévet zárhat a turisztikai ágazat, amely \"válságállóvá vált\" - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a Turizmus Világnapját beharangozó sajtótájékoztatón.
Szerző(k): Inforádió, MTIAz év végéig beváltható üdülési csekkből még mintegy kétmilliárd forint értékű van forgalomban a Nemzeti Üdülési Szolgálat szerint, várhatóan a \"véglegesen\" bennragadó összeg csak minimális lesz.
Szerző(k): Nagy László NándorA munkáltatók 49 milliárd forint juttatást adtak Szép-kártyán július végéig a nemzetgazdasági tárca adatai szerint.
Szerző(k): MTI-EcoA magyarországi szállodák egy kiadható szobára jutó nettó bevétele (revpar) 34,3 euró volt az első fél évben, 0,4 százalékkal jobb, mint az előző év azonos időszakában; a versenytárs Lengyelországban, Csehországban és Ausztriában ennél nagyobb növekedést értek el, míg Szlovákiában visszaesés volt. Az alacsony fizetőképességű vendégek száma nő, s a szállodák között változatlanul erős az árverseny, ami egészségtelenül alacsony szobaárakat eredményez.
Szerző(k): MTI-Eco