Előzetes export regisztrációs kötelezettséget készít elő az Agrárminisztérium (AM) a takarmányozáshoz szükséges alapvető terményeknél - közölte Nagy István tárcavezető.
Szerző(k): Szász PéterA takarmányárak 30-35 százalékkal emelkedtek tavaly szeptember óta, és mivel a tápok az élőbaromfi-előállítás önköltségének kétharmadát teszik ki, minimum 20-25 százalékkal kellett volna emelkedniük a termelői baromfiáraknak – mondta Csorbai Attila, a Baromfi Termék Tanács elnök-igazgatója a Világgazdaságnak.
Szerző(k): Szabó DánielA többi nyersanyaghoz hasonlóan masszívan emelkedett az utóbbi időben a kukorica, a búza és más élelmiszerek világpiaci ára is. Szakértők szerint ez komoly problémákat okozhat hamarosan, elsősorban a feltörekvő országokban.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásNegyedével drágulhat a hús a takarmányárak emelkedése miatt, csak az a kérdés, hogyan hárítják át a termelők a kereskedőkre, azok meg a vevőkre a magasabb árakat.
Szerző(k): Komócsin SándorAz egész világon árrobbanást tapasztalni a termény-, és takarmánypiacon, de vajon mikor és milyen mértékben gyűrűzhet be a drágulás az üzletekbe? Nagy Ádám, a Nádudvari Élelmiszer Kft. frissen kinevezett ügyvezető igazgatója arról is beszélt lapunknak, hogy kik lehetnek a jelenlegi nehéz helyzet túlélői, illetve, hogy miért szorult vissza a magyar termékek aránya a nagy kereskedelmi láncok polcain. Interjúnk.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA sertés- és baromfihúsok és húskészítmények árainak szabad szemmel is jól látható emelkedését hozza a takarmányok nemzetközi piacain tapasztalható 30-50 százalékos drágulás. A fogyasztóknak elhúzódó drágulásra kell felkészülniük.
Szerző(k): Molnár CsabaA takarmányok világszerte tapasztalható 30-50 százalékos drágulása miatt hamarosan a hús- és tejtermékek fogyasztói ára is fokozatos emelkedésbe kezdhet az ágazat szereplői szerint.
Szerző(k): Szepesi AnitaÁremelésre kényszerülnek a tojástermelők a hónapok óta tartó drasztikus takarmánydrágulás miatt - adta hírül a Tojásszövetség.
Szerző(k): Domokos LászlóA tavalyinál 10 százalékkal magasabb áron, tonnánként átlagosan 55 200 forintért kereskedtek az étkezési búzával Magyarországon szeptember harmadik hetében – közölte az áfa és szállítási költség nélküli termelői árat a NAIK Agrárgazdasági Kutatóintézet a Világgazdasággal a csütörtöki számban megjelent cikk szerint. Korábban már malomipari szereplők figyelmeztettek, hogy kénytelenek megdrágítani a lisztet, ami akár a fogyasztókig is eljuthat.
Szerző(k): Szabó Dániel