A hazai feldolgozóknak külföldről kell beszerezniük az egy év alatt háromszorosára drágult zsíros tejszínt, mivel a magyar tejek beltartalmi értéke alacsony. Emiatt ősszel kevesebb és drágább tejfel kerülhet a hazai boltokba - írja a Magyar Idők.
Szerző(k): Szabó DánielVisszaesett a Cserpes, valamint a Lipóti forgalma és bevétele is tavaly azután, hogy az év második felét külön töltötte a két tradicionális magyar cég. Előbbi új üzleteket nyitott, míg a Lipóti saját tejüzemet vett.
Szerző(k): Szabó DánielAz elmúlt három évben egyértelmű javulás tapasztalható a magyarországi tejiparban, ugyanis a hazai tejtermelés 2013 és 2016 között 10 százalékkal nőtt - közölte a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács az MTI-vel.
Szerző(k): Szász PéterÁremelés várható a tejipari késztermékeknél ősszel, amelynek oka a felvásárlási árak növekedése - értesült az Agrárszektor.hu. A termelők nehéz időszakon vannak túl, hiszen tavaly nyáron még 60–65 forintos kilónkénti felvásárlási árakkal kellett megbarátkozniuk. A szakemberek szerint azonban a nyerstej ára 2017 végére átlépheti a lélektaninak számító 100 forintos küszöböt is
Szerző(k): K. Kiss GergelyA trappista sajt és a felvágottak áfája is öt százalékra csökkenhet – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az RTL Klub Híradójának.
Szerző(k): K. Kiss GergelyÖrvendetesen gyarapszik a magyarországi szarvasmarha-állatállomány, miközben sertésből, juhból és baromfiból kevesebb van. A mezőgazdasági árak átlagos csökkenése nagy zuhanásokat és növekedéseket rejt.
Szerző(k): Komócsin SándorMintegy 12 milliárd forintos beruházással új feldolgozóüzemet fejleszt az Alföldi Tej Kft. Debrecenben, a beruházás nyomán 181 új munkahely jön létre - idézi az MTI Mélykuti Tibort, a társaság ügyvezető igazgatóját.
Szerző(k): K. Kiss GergelyKatasztrofálisan alakult a tejtermeléssel foglalkozó mezőgazdasági cégek helyzete az elmúlt két évben, ám az idei felvásárlási árak azt ígérik, hogy lehet némi profitjuk. Gond lehet viszont az áfa-visszaigényléssel.
Szerző(k): EconomxDecemberben is folytatódott az áremelkedés a tejpiacon, és 88,65 forintra nőtt a tej kilónkénti termelői ára, ami a novemberihez képest 6, az egy évvel korábbihoz viszonyítva viszont 13 százalékos növekedést jelent; ezzel a termelők többsége elérte a fedezeti pontot - írta az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) adataira hivatkozva a hétfői Világgazdaság.
Szerző(k): MTI