Kína jelezte, hogy elmaradhat az éves gazdasági növekedési céljától, mivel a Covid-korlátozások a világ második legnagyobb gazdaságában termelési gondokat okozta, de visszaeset a fogyasztás is. Ezzel az állam lényegében elismerte, hogy nem érik el a korábban kitűzött 5,5 százalékos növekedési célt.
Szerző(k): Szabó DánielSzemben Magyarországgal Románia gázkitermelése jelentős, ám szemben a várakozásokkal nem nőtt, hanem csökkent az utóbbi időben, így a szomszédos ország sem tud szabadulni az orosz gáztól.
Szerző(k): Komócsin SándorA Magyarországon mintaértékűnek tekintett családi vállalkozásban üzemelő húsüzemek mentek csődbe annak ellenére,hogy az elmúlt években a kormány a tenyerén hordozta ezeket és uniós támogatásokat is kaptak.
Szerző(k): Komócsin SándorEurópában idén nem várható kiugróan jó szőlőtermés, ezért várhatóan jelentős kereslet lesz idén a magyar borok iránt - véli Tarpataki Tamás, az Agrárminisztérium (AM) agrárpiacért felelős helyettes államtitkára.
Szerző(k): Domokos ErikaRománia mindenáron el akarja kerülni az orosz gázfüggőséget a jövőben, amibe azt is bele kell érteni, hogy teljes gőzre kapcsolja széntüzelési erőműveit az ország áramellátásának biztosítása érdekében.
Szerző(k): Komócsin SándorAz olasz parmezántermelők az aszály miatt nagyon borúsan látják a jövőjüket, azt sem zárják ki, hogy veszélybe kerül az ikonikus olasz sajtféleség előállítása. Amennyiben így történne, az hatalmas csapást jelentene az olasz gasztronómia, de az olasz gazdaság és export számára is, sőt a turizmusban is szabad szemmel is látható hatásokkal járna.
Szerző(k): Molnár CsabaTovábbra is kedveznek a feltételek a dinnye érésének. Idén 120-130 ezer tonna teremhet Magyarországon, a szárazság elhúzódása kisebb mértékben még ronthatja a kilátásokat, de áruhiánytól biztosan nem kell tartani - írja a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeb) a honlapján.
Szerző(k): Domokos ErikaAz olajtermelő országokat összefogó szervezet főtitkára 2016 óta dolgozott ezen a poszton.
Szerző(k): Csernátony CsabaNorvégia felpörgeti gázkitermelését, ami jótékony hatással lehet a gáz árára Európában, bár az orosz Gazprom megint igyekszik keresztbe tenni ennek azzal, hogy az általa szállított cseppfolyósított gáz ellenértékét várhatóan csak rubelben lesz hajlandó elfogadni.
Szerző(k): Komócsin Sándor