Theresa May brit miniszterelnököt sarokba szorították: két ügyben kellene homlok egyenest szembe mennie a brit közvéleménnyel, miközben párttársai egyben biztosak: nem adnak neki újra bizalmat, ha lejár jelenlegi kormányzati ciklusa. Az EU eközben tovább szorítja vasmarkát a briteken.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Egyesült Királyság egy régi trükköt vetett be arra, hogy tartsa a brexit-tárgyalások határidejét: több időt kér. Ennek ellenére a tárgyalásokat vezető uniós tisztviselőknek továbbra is úgy tűnik, az a benyomása, a britek nem veszik komolyan a kilépési tárgyalásokat. May eközben egy mézesmadzaggal is előállhat az októberi csúcs előtt és tehet egy kísérletet arra, hogy megossza az EU 27-eket.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA brit kormányfő sem ért egyet azzal, hogy felújítás miatt négy évre elnémul a londoni parlament toronyórájának világhírű harangja, a Big Ben. Theresa May szerdán helytelennek nevezte az erről szóló terveket, törvényhozási tisztségviselők pedig közölték, ősszel, amikor újra összeül a parlament, napirendre kerül a kérdés.
Szerző(k): Szász PéterTöbb mint egy éve döntött a brit függetlenségi népszavazás résztvevőinek többsége a brexitről, ám a londoni kormány még mindig nem tudja, mit akar elérni az EU-val folytatott kilépési tárgyalásokon. Ennek most kell megváltoznia ahhoz, hogy ne legyen nagyon csúf vége a történetnek.
Szerző(k): Komócsin SándorFontos vitának vetett véget a pénzügy- és a külkereskedelmi miniszter a brit európai uniós tagság megszűnésével kapcsolatban. Philip Hammond és Liam Fox egy vasárnap megjelent közös cikkében egyetértett abban, hogy szükség van átmeneti időszakra a kilépési feltételek életbe lépésére, de ez nem jelentheti a brexit elkerülését.
Szerző(k): Szepesi AnitaA brit kabinet egyre több tagja látja be a Financial Times című tekintélyes politikai-gazdasági napilap csütörtöki híradása szerint, hogy gyakorlatiasságra van szükség az Egyesült Királyság európai uniós tagságának megszűnésével kapcsolatban, és azt is elfogadják, hogy szükség lehet átmeneti megállapodásokra a "cliff edge" brexit elkerülésére.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanLázas papírmunkával próbálja pótolni a brit kormány, hogy a kilépésről szóló döntés után elvesztegetett egy évet a válás előkészítésére. Eközben Párizs húszezer munkahelyet akar lenyúlni Londontól.
Szerző(k): Komócsin SándorTheresa May brit miniszterelnök úgy gondolta, hogy a briteket nem érdekli, milyen feltételekkel válik el országuk az EU-tól, megelégednek azzal, hogy valaki a nevükben keményen alkudozva elintézi ezt az ügyet. Egy friss felmérésből kiderül, miért tévedett.
Szerző(k): Komócsin SándorHa a brit kormány belátható időn belül nem mutat képességet arra, hogy le tudja bonyolítani a brexittárgyalásokat, akkor az ország olyan sok időt veszíthet a kilépés 2019. márciusi időpontja előtt, ami katasztrofális következményekkel járhat.
Szerző(k): Komócsin Sándor