Az autógyártás és a kiskereskedelem teljesít a legrosszabbul, a telekommunikáció pedig a legjobban a korrupcióellenes programok nyilvánosságra hozatala terén - derült ki a Transparency International (TI) Magyarország legfrissebb kutatásából, amely szerint egyetlen vállalat sem ért el 100 százalékot, az átlagos eredmény 45 százalék volt.
Szerző(k): EconomxA Political Capital (PC) és a Transparency International Magyarország (TI) a választási kampány finanszírozásának szabályozásában súlyos kockázatot lát, ezért kezdeményezi a 2013. évi LXXXVII. törvény módosítását. A szakemberek szerint a minden előzetes szakmai egyeztetés nélkül elfogadott kampányfinanszírozási törvény szinte felhív kamupártok alapítására, amelynek következtében közpénzek milliárdjai folyhatnak el feleslegesen.
Szerző(k): EconomxA korrupció ott van a magyar felsőoktatásban is – az intézményekben, a Hallgatói Önkormányzatban (HÖK), az ösztöndíjak és a kollégiumi férőhelyek odaítélésében – ez derül ki a Transparency International (TI) magyarországi tagozatának legújabb kutatásából, amely az oktatás helyzetét vizsgálta. Magyarországon 500 diákot kérdeztek meg kérdőíves vizsgálatban, és mélyinterjúkat készítettek oktatókkal és államigazgatási szakemberekkel.
Szerző(k): Tóth Kata, Napi GazdaságA magyarok az átlagosnál korruptabbnak látják a politikai pártokat, a médiát és az üzleti szektort, de kevésbé tartják korruptnak az oktatási, bírói rendszereket, illetve a közszolgákat.
Szerző(k): MTI-EcoKormányok, jogszabály-módosítások jönnek-mennek, ám a közbeszerzési mutyi marad - értékelte a Transparency International Magyarország a közbeszerzési törvény pénteken a parlament által megszavazott módosítását.
Szerző(k): NAPICsak egy napig lehetett a nyilvánosan véleményezni a közbeszerzési törvény módosítását. Továbbra sem szankcionálják, ha az ajánlatkérő nem teszi közzé közbeszerzésének nyilvános adatait. A korrupció 25 százalékkal drágítja a közbeszerzéseket.
Szerző(k): NAPIMagyarországon az önkormányzatoknak több mint az egyharmada, azaz 40 százaléka titkolja, hogy mit és hogyan vásárolt közbeszerzéssel. Így nincs kontroll, nincs nyilvánosság. Pedig közérdekű adatokról van szó. A Transparency International Magyarország utánajárt, miért nem nyilvánosak az adatok.
Szerző(k): Tóth KataÁder János köztársasági elnökhöz fordult az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért választási szövetséget vezető Bajnai Gordon, azt kérve, ne írja alá a közérdekű adatok kiadásának új szabályairól szóló törvénymódosítást, hanem kérjen róla előzetes alkotmánybírósági vizsgálatot. Ugyancsak a köztársasági elnökhöz fordultak a kormány korrupcióellenes munkacsoportjából kilépett szervezetek is az információszabadságról szóló törvény kedden elfogadott módosítása miatt.
Szerző(k): MTIAz új választási törvény lehetőséget teremt a választások elcsalására - véli a korrupcióellenes szervezet, a Transparency International Magyarország. A külhoni szavazók névjegyzéke titkos lesz, az ellenzék és nemzetközi megfigyelők nem ellenőrizhetik a levélben érkezett szavazatok összesítését, és továbbra sem követhetők a pártok kampányköltései.
Szerző(k): NAPI