A kormány eddig is, és ezután is mindent megtesz a gyanús ügyek kivizsgálásáért, és meghozza a szükséges intézkedéseket a korrupció visszaszorítása érdekében - hangsúlyozta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára az Európai Bizottság, a Miniszterelnökség és a Transparency International Magyarország közös szakmai rendezvényén pénteken Budapesten.
Szerző(k): MTI-EcoA Miniszterelnökség államtitkára szerint nincs semmi új a Transparency International Magyarország (TI) hétfőn bemutatott, Az uniós források korrupciós kockázata Magyarországon című tanulmányában.
Szerző(k): Inforádió, MTIÁtláthatatlanul jutottak kétszáz milliárd forint állami adótámogatáshoz a látványcsapatsportok Magyarországon – állapítja meg Transparency International Magyarország most megjelent elemzése. A legnagyobb nyertese a futball és a felcsúti futballszervezetek.
Szerző(k): Papp ZsoltA Transparency International (TI) hétfőn közzétett tanulmánya szerint lesújtó korrupció elleni küzdelem eredménye a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban, Magyarország továbbra is a külföldi vesztegetés elleni egyezményét korlátozottan végrehajtó országok csoportjába tartozik, és már harmadik éve nem javít a helyezésén.
Szerző(k): MTITöbb civil szervezet szerint a paksi bővítés titkosítása nem állja ki az alkotmányosság próbáját, így az Alkotmánybírósághoz fordultak.
Szerző(k): EconomxAz uniós források felhasználásánál szinte az egyetlen szempont, hogy el kell költeni az összes pénzt, így pedig viszonylag kevés szó esik a hatékonyságról, ráadásul gyakoriak a komoly túlárazások is – hangzott el a Transparency International Magyarország „Az EU támogatásból megvalósuló beruházások civil kontrollja” elnevezésű üzleti reggelijén. Egy biztos: sok még a tennivaló, ezzel pedig a kormány is tisztában van.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanBár vannak pozitívumai a nemrég elfogadott Nemzeti Korrupcióellenes Programnak, de félő, hogy azt a civil szervezetek hitelessége elleni újabb támadásra használja fel a kormány a Napi.hu által megkérdezett szakértők szerint. A maga háza táján viszont továbbra nem sepreget az állam, így se közbeszerzéseknél, se a vagyonnyilatkozatoknál nem lesz sokkal átláthatóbb a rendszer.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA lobbizás sem Magyarországon, sem Európában nem sikersztori, a közhatalmi döntéshozók az Európai Unió számos országában és az uniós csúcsintézményekben is könnyen és ellenőrizetlenül befolyásolhatóak – ezt állapította meg a Transparency International (TI) Berlinben működő központi titkársága. Magyarország a 19-es lista utolsó helyén végzett, aminek két fő oka van: hazánk nem szabályozza a lobbizást és a kormánynak példátlan túlhatalma van.
Szerző(k): EconomxSem a szabályok, sem a gyakorlat nem megfelelő, és a helyzet az elmúlt években egyre csak romlott – ezt állapítja meg a Transparency International (TI), a magyarországi lobbizásról szóló tanulmánya. A szabályozás hiánya és a példátlan hatalomkoncentráció egyaránt hozzájárult ahhoz, hogy Magyarországon a lobbizásnak rejtett, „unortodox” fórumai jöttek létre, amelynek egyik példája a TI szerint a kormány és a vállalatok között létrejött stratégiai megállapodások, miután ezen egyezmények révén a kormány önkényesen tehet különbséget a piaci szereplők között.
Szerző(k): Economx