Együttműködési megállapodást kötött a jegybank és a Budapesti Metropolitan Egyetem.
Szerző(k): EconomxJó dolog önállósítani a gyerekeket pénzügyileg is, de előfordulhatnak olyan esetek, amikor jobb inkább a kézbe venni a dolgokat, még mielőtt valami baj történne. Persze az sem árt, ha a gyermeket már előre felkészítjük a rá leselkedő veszélyekre – főleg, ha a digitális eszközök és megoldások is képbe kerülnek.
Szerző(k): Károly GáborA nyári diákmunka és szórakozás kéz a kézben járhat: a munkával megkeresett pénzt utazásra, bulizásra lehet költeni. Lényeges volna, hogy a fiatalok mindenképp legyenek előrelátóak. Ha valaki külföldre készül, érdemes utasbiztosítást kötnie.
Szerző(k): Horváth TiborA hagyományos bankszámlák mellett megjelentek a digitális, bankfiók nélküli pénzintézetek is, közülük itthon is két közismert, a Revolut és a Wise. Mi az előnyük a hagyományos bankokkal szemben, és mik esetleges hátrányaik?
Szerző(k): Fellegi TamásA magas kamatok idejét éljük, nem csoda, hogy jól fogy az inflációkövető állampapír. A magas kamatnak azonban ára van, tehát senki ne számítson már arra, hogy magas kamatozású kötvényét pénzpiaci alapként kezelheti, és bármikor eladhatja.
Szerző(k): Fellegi TamásEgyre többen vannak, akik szinte már sosem látnak készpénzt, így gyermeküknek is elektronikus úton biztosítanák a költőpénzt. Megnézzük, mik erre a lehetőségek.
Szerző(k): Fellegi TamásMiután az elmúlt években meglehetősen változékony volt a forint árfolyama az euróhoz és általában a főbb devizákhoz képest, sokan gondolkoznak rajta, hogy külföldi nyaralásukhoz érdemes-e korábban valutát váltani, vagy bőven elég utazáskor. Mások egyáltalán nem foglalkoznak a kérdéssel, ugyanazokkal a kártyákkal fizetnek, mint otthon, és egy gonddal kevesebb. Egy kis odafigyeléssel utóbbi lehet a célszerűbb.
Szerző(k): Fellegi Tamás