Elvétve akad olyan cég, amely az év vége felé közeledve annyira kimerítette túlórakeretét, hogy a törvény által január óta lehetővé váló magasabb óraszámról egyezkedjen a munkavállalókkal.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAz utóbbi hetekben jelzések érkeztek az érdekvédőkhöz, hogy az ősz eleje óta egyre több, nem kizárólag autóipari cégnél kérdezik, vállalnák-e a dolgozók a 400 óra túlórát. Van, ahol már meg is kötötték a megállapodást. Ezt a fajta túlmunkát alkalmazni akarók mind magyar kis- és középvállalkozások - írta a Magyar Hang.
Szerző(k): Domokos LászlóAz úgynevezett rabszolgatörvényt nem német cégek kérésére fogadta el az Országgyűlés, és várhatóan egyik vállalatuk sem fogja alkalmazni – mondták a 168 Óra munkatársának a Bundestag, a német törvényhozás alsóháza munkaügyi és szociális bizottságának tagjai.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz Emberi Jogok Európai Bíróságához (EJEB) fordul jogorvoslatért az MSZP-Párbeszéd, miután az Alkotmánybíróság (Ab) érvényesnek találta a december 12-ei parlamenti törvénymódosításokat - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielNem állapítható meg közjogi érvénytelenség a túlóratörvény kapcsán - döntött az Alkotmánybíróság. A döntéssel a teljes testület egyetértett.
Szerző(k): Vég MártonKevés szó esik a gazdaság kifehérítése mellett arról, hogy mit lehetne kezdeni a munkakörülmények (benne a munkavállalók jogainak védelmével) javításával. A Policy Agenda azt vizsgálta meg, hogy milyen változás látszik az állami ellenőrzési rendszer működésében.
Szerző(k): Domokos LászlóNagyon sok rendőr szerel le a testülettől a 24.hu értesülései szerint, a csökkenő létszám miatt pedig egyre több túlóra keletkezik, ami viszont milliárdokat emészt fel.
Szerző(k): Vég MártonA Magyar Suzuki Zrt. nem tervezi a túlórák számának növelését az esztergomi gyárban; Ruska Viktória kommunikációs vezető szerint a rendelésállomány alapján a már évek óta érvényben lévő 250 órás éves túlórakeretet sem használják ki - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterA Munka törvénykönyve januári módosítása kapcsán nem lehet összemosni a rendkívüli munkaidő tartamának felemelését (400 órás szabály) az egyenlőtlen munkaidő-beosztásra vonatkozó változásokkal. Utóbbinál komoly félreértés, hogy azért vezették be, hogy a munkáltató korlátlanul megnövelhesse a munkavállaló által teljesítendő munkaidő-mennyiséget és a túlórákkal sokkal később kelljen elszámolnia. Ennek lehetősége igen korlátozott. Ellenben az egyenlőtlen munkaidő-beosztás egyes munkáltatók ciklikus, ingadozó működéséhez kötődik, a munkajogot idén ehhez engedték igazodni - magyarázta Pál Lajos ügyvéd, több nagyvállalat - köztük járműgyártó - számára munkajogi tanácsadást végző Pál és Kozma ügyvédi iroda partnere.
Szerző(k): K. Kiss Gergely