Pénteken este ismét tüntettek az ellenzéki pártok, civil szervezetek és szakszervezetek a túlóratörvény miatt Budapesten és több vidéki városban azt követően, hogy Áder János aláírta az önkéntes túlmunkaidő bővítéséről és a közigazgatási bíróságok felállításáról szóló törvényeket.
Szerző(k): Domokos ErikaA Magyar Kétfarkú Kutya Párt kezdet a demonstrációt pénteken a fővárosban.
Szerző(k): Domokos ErikaA megkérdezettek 92 százaléka hallott a túlóratörvény ("rabszolgatörvény") legfontosabb intézkedéséről, és a válaszadók háromnegyede nem támogatja az elrendelhető túlórák számának évi 400-ra emelését. Sőt, a válaszadók kétharmada nem ért egyet azzal az állítással, hogy utóbbi egy jó lehetőség arra, hogy a dolgozók többet keressenek, 71 százalék pedig úgy gondolja, hogy ezzel a munkavállalók kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülnek - derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMégpedig azért ne, mert ők szépen elvégzik a munkájukat - a kormányfő ismét a Kossuth Rádióban indította a napot.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanOrszágos munkabeszüntetést és blokádokat szervez a Magyar Szakszervezeti Szövetség - nyilatkozta a szervezet alelnöke, Székely Tamás, miután Áder János köztársasági elnök aláírta a túlóratörvényt.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz ATV-nek sikerült elkapnia pár szóra a miniszterelnököt.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanOlyan szerződést mutattak be az ATV Start című műsorában, amely szerint a munkavállalót az 5x12 órás munka után hatodik nap még 8 óra túlórára is behívják.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) országos közszolgálati sztrájk megszervezésébe kezd - adták hírül.
Szerző(k): Szász PéterNémet mintát alkalmazott a magyar jogalkotó, amikor 2012-ben a Munka törvénykönyve (Mt.) módosításával bevezette a munkaidőkeret és az elszámolási időszak fogalmait - ezek eddig maximum egyéves időtartamúak lehettek, ám most a rabszolgatörvényként emlegetett rendelkezéssel három évre tolták ki a felső határt. A nyugati modell azonban egy munkavállaló-barát, korengedményes nyugdíjazáshoz kötődő rendszer, amelyet a magyar törvényhozás egy "ügyes" csavarral úgy osztott ketté, hogy az kizárólag a munkáltatóknak kedvezzen. A szabályok értelmezéséhez Fodor T. Gábor munkajogász, ügyvédet hívtuk segítségül.
Szerző(k): K. Kiss Gergely