Kínában 7,8 százalékkal 12,9 milliárd dollárra nőtt a külföldi működőtőke-befektetés (FDI) márciusban éves összevetésben.
Szerző(k): MTI-EcoAz ötödik éve működő Széchenyi Tőkealap (SZTA) immáron 85 hazai kis- és középvállalkozásba (kkv) fektetett be összesen több mint 11 milliárd forintot. A befektetőcég az elmúlt öt év tevékenységét úgy értékelte: az indulásakor kitűzött valamennyi célt teljesítették.
Szerző(k): EconomxA Széchenyi Tőkealap (SZTA) 160 millió forintos tőkebefektetést hajt végre a női divat- és formatervezéssel foglalkozó Konsanszky Kft.-ben. A befektetés célja a márka külföldi hírnevének megerősítése.
Szerző(k): EconomxA magyar és európai kis- és középvállalatok (kkv-k) nem szívesen vonnak be külső tőkét és új tulajdonostársat, annak ellenére, hogy egyre nehezebben szereznek forrást, miután a válság hatására jelentősen csökkent az európai bankok kockázatvállalási hajlandósága - derült ki a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) friss tanulmányából.
Szerző(k): MTIA Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) negyedéves jelentése szerint 2015 harmadik negyedéve során 20 kockázati és magántőke-befektetés zárult le eredményesen, ami enyhe növekedést jelent az előző negyedévhez képest. Túlsúlyban az új befektetési célpontok és a startupok állnak.
Szerző(k): EconomxAz Euroventures, az EU Jeremie és a Svájci–Magyar Együttműködési Program tőkéjével működő alapja százmillió forintos nagyságrendben fektetett be a RisingStack-be. A magyar startup a megszerzett tőkéből újabb termékeket fejleszt és belép a mintegy 2 milliárd dolláros APM piacra.
Szerző(k): EconomxÖsszesen 132 millió forintos tőkebefektetést kap az iCatapult Technológiai és Üzletfejlesztési Zrt.-től az egyedi fali dekorációk gyártásával és online kereskedelmével foglalkozó Képáruház.hu.
Szerző(k): EconomxKínában mintegy 94,9 milliárd dollár értékben hajtottak végre közvetlen külföldi működőtőke-befektetést (FDI) az idei első kilenc hónapban, ami 9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Szerző(k): MTI-EcoTöbb európai ország, köztük Lengyelország, Magyarország, Románia és hellyel-közzel Bulgária is bejelentkezett arra a lehetőségre, hogy a kínai gazdaság európai hídfőállása legyen, ám most igazán komoly versenytárssal találhatják szemben magukat: Grúziával.
Szerző(k): Economx