Íme a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei, avagy ez történt a Donald Trump elleni merénylet előtt hétfőtől szombatig.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKirilo Budanov, aki 2020 augusztusától az ukrán katonai hírszerző szolgálat, a Felderítő Főcsoportfőnökség (HUR) vezetője, nem riad vissza a provokációtól és a pszichológiai hadviseléstől. Ezt most is bizonyította.
Szerző(k): H. A.A béke lehetőségeiről tárgyaltak.
Szerző(k): T. E.Egyes nemzetközi szervezetek, mint az ENSZ vagy a Világbank felmérései azt mutatják, hogy 3 és 5 millió közé tehető azoknak a román állampolgároknak a száma, akik külföldre költöztek, és ott is vállaltak munkát. Ez a román lakosság 18,2 százalékát tette ki 2017-ben, azóta pedig tovább romlott az arány – jelezte az Economx-nak Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.
Szerző(k): Rádi BalázsMagyarország csakis úgy volt hajlandó elfogadni az ülés zárónyilatkozatát, hogy abban szerepel: Ukrajna esetleges jövőbeli csatlakozásáról egyhangúsággal kell dönteni.
Szerző(k): Horváth TiborA H-101-es típusú stratégiai, légi indítású cirkálórakéta repülési hatótávja akár ötezer kilométer is lehet.
Szerző(k): Vermes ÁdámA határon átnyúló gazdasági együttműködés fejlesztésére, a határ két oldalán különleges beruházási, gazdasági zónák létrehozására tettek javaslatot – jelentette ki Szijjártó Péter Washingtonban.
Szerző(k): Horváth TiborA skandináv ország már tavaly augusztusban jelezte, hogy F-16-osokat tervez Ukrajnának adományozni, de akkor még nem közölték, hogy pontosan hány gépről van szó.
Szerző(k): Horváth TiborA republikánus elnökjelölt sérelmezte, hogy az Egyesült Államok nyújtja a legtöbb anyagi segélyt Ukrajna támogatására. Emellett Trump kijelentette: „ha ő nem lenne, ma nem lenne NATO“.
Szerző(k): Balatoni Lilla