A nyugati sajtó szerint a magyar miniszterelnök vétója jelentős csapást mért Ukrajnára és támogatóira. Arról azonban elismeréssel írnak, hogy a csatlakozási tárgyalások megkezdését nem akadályozta meg.
Szerző(k): Thurzó KatalinAz ukrán elnök az Európai Tanács elnökének hívására várt, hogy ha kell, bevesse magát Brüsszelben. Vélhetőleg ez egy olyan forgatókönyv volt, ha Orbán Viktort nem sikerül lebeszélni a vétóról. Erre végül nem volt szükség. Az Evropejszka Pravda arról is ír, hogy nem szabad most hibát elkövetni, Ukrajnának elemi érdeke tárgyalni a magyarokkal, a történtek ellenére is.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsParadoxonnak nevezte Zlatan Klokic, a boszniai Szerb Köztársaság európai integrációért felelős minisztere, hogy az Európai Unió számára Ukrajna kívánatosabb tagállam lenne, mint Bosznia-Hercegovina, ahol 28 éve béke honol.
Szerző(k): Horváth TiborA brutális támadásról videófelvétel is készült. Az ukrán hatóságok a robbantást terrorcselekménynek minősítették.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz ellen tiltakoztak, hogy egy EU-s rendelkezés értelmében, más kelet európai fuvarozókkal együtt, előnytelen konkurenciahelyzetbe kerültek az ukrán fuvarozókkal szemben.
Szerző(k): Horváth TiborVasárnap, december 17-én Szerbiában választás lesz, így újra kirajzolódik majd az ország politikai irányvonala, ami meghatározza az Európai Unióhoz való viszonyt is. A nyugat-balkáni országnak nincs „B-terve”, az EU tagja kíván lenni, de sokkal lassabban halad végig a folyamaton, mint ahogy azt szeretné. Közben Ukrajna gyorsító pályán közeledhet az EU-hoz, ami befolyásolja a nyugat-balkáni régiót is.
Szerző(k): EconomxA miniszterelnök Brüsszelből adott interjút a Kossuth Rádiónak, amiben részletesen beszélt az uniós csúcs első napján történtekről.
Szerző(k): Vermes ÁdámPénteken hajnali fél 3 körül ért véget az uniós állam- és kormányfők decemberi csúcstalálkozójának első napi ülése. A 27 uniós vezető egyhangú döntését igénylő pénzügyi mentőcsomagról januárban tárgyalnak újra.
Szerző(k): EconomxNégy vezető győzhette meg a magyar miniszterelnököt. A Brüsszelben „konstruktív tartózkodásként” elhíresült lépés tette lehetővé az egyhangú döntést. Most azt találgatják, hogy Moszkvát mennyire bőszítik fel a történtek.
Szerző(k): Thurzó Katalin