Sorra tiltják meg a kelet-európai országok az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát. Kijev szerint az Európai Unió tagállamai az egyoldalú korlátozásokkal felrúgják a kereskedelemre vonatkozó szabályokat és a szabadkereskedelmi egyezményt. Magyarország, Lengyelország, Szlovákia mellett Bulgária és Románia is korlátozásokat vezetne be, ám ez több nyugat-európai ország és az Egyesült Államok érdekeit is sértheti.
Szerző(k): Nagy KristófMegtiltotta az Ukrajnából érkező gabona feldolgozását és az ukrán gabonatermékek értékesítését Szlovákia. A rendeletet azt követően hozta a szlovák kormány, hogy a hatóságok súlyosan szennyezett tételeket foglaltak le, amelyek nem alkalmasak sem emberi, sem állati fogyasztásra.
Szerző(k): Nagy KristófNem volt alaptalan az ukrán gabona minőségével kapcsolatos aggodalom: a hatóságok a vegyszerrel és toxinokkal szennyezett tételek mellett szigorúan tiltott GMO kukoricát is találtak az országos ellenérzés során.
Szerző(k): Nagy KristófCsaknem negyven évig Oroszországból érkezett a fűtőanyag a cseh atomerőművek számára, viszont az ukrajnai háború miatt úgy döntöttek, amerikai cégre váltanak.
Szerző(k): Varga CsengeEgy frissen publikált kutatás szerint az Ukrajnából menekülni kényszerülő nők nincsenek biztonságban: egyre nagyobb arányban válhatnak szexuális erőszak és kizsákmányolás áldozatává távol a hazájuktól, viszont még itt, Európában.
Szerző(k): Hercsel AdélSzergej Sojgu szerint több mint 20 ezer ukrán célpontot semmisítettek meg a légvédelmi műveletben
Szerző(k): EconomxBrüsszel várhatóan nem nyújt támogatást az összes kelet-európai tagállamnak a szolidaritási folyosókon érkező ukrán gabona okozta krízisre. Magyarország sem biztos, hogy hozzáférhet az uniós pénzügyi segítséghez. Ezért nehéz tárgyalásokra számít Nagy István agrárminiszter az Európai Unió agrárminisztereinek mai csúcstalálkozóján.
Szerző(k): Nagy KristófA jelenlegi törvények értelmében a svájci gyártók által gyártott fegyvereket csak a kormány engedélyével lehet továbbértékesíteni vagy ajándékozni, és azokat tilos aktív háborús övezetekbe küldeni.
Szerző(k): EconomxUkrajna és Oroszország mellett az Egyesült Államoknak és a nemzetközi agrárcégeknek is érdekük, hogy fennmaradjon az ukrán mezőgazdasági áruk szállítása. Moszkva már bejelentette, hatvan nappal meghosszabbítja a gabonafolyosó egyezményt, Kijev ugyanakkor egy évvel tolná ki a határidőt. Az eredeti cél, vagyis az ukrán alapanyagoktól függő országok élelmezés-biztonsága ugyanakkor úgy tűnik, már nem prioritás.
Szerző(k): Nagy Kristóf