A kamatokkal együtt 15-20 milliárd forintra rúghat az a visszakövetelt európai uniós támogatási összeg, amelyet az átláthatósági vizsgálaton megbukott 276 offshore-hátterű cégnek kell befizetnie - mondta Csepreghy Nándor az MTI érdeklődésére annak apropóján, hogy a Miniszterelnökség bővítette a kifogásolt hátterű cégek listáját.
Szerző(k): MTIBefejeződött az offshore-gyanús pályázati nyertesek vizsgálata; a 2007-2013-as támogatási időszak kedvezményezettjei közül több mint 250 cégről derült ki, hogy gazdasági háttere valamelyik adóparadicsomhoz köthető - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.
Szerző(k): MTI-EcoNettó 7,6 milliárd forintért felmérik a magyarországi víziközműveket. A kataszter elkészítésében részt vesz az algyői CH-Plussz 2000 Kft. is, amelynek jelenleg egy dolgozója sincs, 2012-ben egymilliárdos veszteséget termelt, s tulajdonosváltása miatt per van folyamatban, azt közel egy éve nem jegyezte be a cégbíróság.
Szerző(k): EconomxJelentősen átalakul az uniós pályázatokat kezelő intézményrendszer, ahogy a tenderezőknek is számos változásra kell felkészülniük. Az állam szerint a pályázati tanácsadókra továbbra is szükség lesz, ám számos feladatot átvesznek tőlük.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz uniós pályázatok átlagos életciklusa az eddigi 600-700 napról legfeljebb 300-ra csökken a következő hétéves periódusban - mondta a Napi Gazdaságnak adott, hétfőn megjelent interjújában Csepreghy Nándor fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkár.
Szerző(k): MTI-EcoMár lekötötték az összes a 2007-2013-as időszakban a vállalkozások számára rendelkezésre álló uniós forrást – tudtuk meg a Miniszterelnökségtől. A következő 2014-2020-as ciklus új pályázatai várhatóan októberben jelenhetnek meg, de a kormány saját felelősségére addig is megnyithat pár forrást.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA közreműködő szervezetek teljes szakembergárdájára számít a kormányzat az új fejlesztéspolitikai intézményrendszerben, nem terveznek elbocsátásokat - mondta Csepreghy Nándor a Magyar Nemzetnek.
Szerző(k): MTI-EcoBenyújtotta a magyar kormány a partnerségi megállapodást, amely a következő hét év uniós forrásainak felhasználásának keretfeltételeit rögzíti.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA kormány korábbi ülésén elfogadott partnerségi megállapodásnak az Európai Bizottsághoz történő formális benyújtását lehetővé tévő határozat a napokban jelenik meg, és ezt követően nyújtja be a kormány a dokumentumot Brüsszelnek - tájékoztatta az MTI-t Cséfalvay Zoltán, az NGM parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára, aki a 2014-2020 közötti források felhasználásával kapcsolatos uniós egyeztetések lefolytatásáért is felel.
Szerző(k): MTI