A légzsákok meghibásodása miatt több mint 114.000 amerikai jármű kivonásáról dönt a Volkswagen.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Egyesült Államok szerepe a világgazdaságban, azon belül is a Bretton Woods-i rendszer fontossága mind a mai napig érezhető. Ez anno válasz akart lenni a nagy világgazdasági válságra, a világháborúkra és a világkereskedelem széttöredezettségére vagy inkább az USA érdekeit szolgálta? Egyáltalán el lehet ezt így különíteni? Erről beszélgettünk.
Szerző(k): Horváth DávidDrámai hatásokkal számolnak Németországban az új amerikai elnök tervezett kereskedelempolitikája miatt: az EU legnagyobb gazdaságában milliárdos veszteségeket, tömeges elbocsátásokat, a befektetések zuhanását és az autóipar mélyülő válságát vetítik előre, ami a magyar GDP-re is hatással lesz.
Szerző(k): Thurzó KatalinA sors furcsa fintora, hogy egyszerre derült ki Donald Trump amerikai győzelme és a magyar ipar Covid-időkbe történő zuhanásának ténye. De vajon mit hoz a folytatás? Tényleg bejön a magyar kormányzatnak, hogy rátett mindent a republikánus elnökjelöltre? A közgazdász szerint már a mai naptól kezdve érzékelni fogjuk a pozitív hatásokat.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz orosz elnök egyelőre nem gratulált a republikánus győztesnek.
Szerző(k): EconomxKarnyújtásnyira a béke: Donald Trump elsöprő győzelmével markáns fordulat várható a világpolitikában, a Kreml nyitottan várja az új elnök első lépéseit. Az is bíztató, hogy a jövőben felvirágozhatnak az amerikai-magyar politikai és gazdasági kapcsolatok – mondta az Economxnak Georg Spöttle a friss választási eredményről.
Szerző(k): Thurzó KatalinOrbán Viktor után a magyar külügyminiszter, az ukrán elnök, az izraeli kormány és a Tisza Párt vezetője is gratulációját fejezte ki az amerikai elnökválasztás 78 éves győztesének.
Szerző(k): Sándor ZoltánA republikánus jelölt négyet is behúzott a csatatérállamok közül, ezzel megszerezte a szükséges számú elektori szavazatot. A Szenátusban is átvették a hatalmat a republikánusok.
Szerző(k): Vermes ÁdámFurcsa belegondolni, hogy miközben az Egyesült Államok választópolgárai a legkülönfélébb egyéni szempontok alapján választják ki a számukra rokonszenves elnökjelöltet, ezek a teljesen szubjektív, a gazdasági racionalitást kevésbé a homloktérben tartott egyéni döntések mennyire kihatnak az olyan, a globális piaci folyamatoknak végletesen kitett országok működésére, mint amilyen hazánk is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba