Nagyon érdekes kifutása lett az Európai Bizottság és az Orbán-kormány egy menekültügyi eljárásokról szóló vitájának: miután az Európai Bíróság (EB) megállapította, hogy Magyarország az EU Alapjogi Chartájával ellentétes módon hajtja végre a kérelmek kezelését a déli határon. A kormány a döntést megtámadta az Alkotmánybíróságon is, azonban a magyar testület szerint sem mondható ki, hogy az EB ítéletét nem bírálhatja felül, vagyis az uniós bíróság ítélete magasabb rendű, mint a hazai döntések. Így nem történik az meg, mint Lengyelországban, ahol a nemzeti hatáskört az uniós felé rendelték.
Szerző(k): Szabó DánielTöbb mint egymillió forint béren felüli juttatást kapott tavaly Varga Judit, ez mintegy háromszorosa annak, amire a versenyszférában lehet számítani - derül ki az RTL Klub összeállításából.
Szerző(k): Szász PéterEgy múlt héten, a Magyar Nemzetben megjelent, az ország uniós kilépéséről szóló cikk kapcsán elemezte a Deutsche Welle, hogy mekkora realitása lehet egy huxitnak. A lap végső konklúziója az, hogy mivel gazdaságilag nem érné meg Magyarország kilépése az unióból, inkább kommunikációs eszközről van szó: ahogy a brexit a 2010-es évek elején zsarolási potenciál volt London kezében az uniós tárgyalásokon, úgy a magyar távozás belengetése is inkább a pénzügyi viták aduásza lehet.
Szerző(k): Szabó DánielFelpörgött a titkos megfigyelés idén Magyarországon, a Pegasus-botrány kirobbanásáig 928 nemzetbiztonsági célú titkos információgyűjtést hagyott jóvá Varga Judit, majdnem annyit, mint 2015-ben egész évben. Átlagosan napi csaknem 5 engedélyre került pecsét, ami több, mint 2014 óta bármikor - derül ki a Hvg.hu közérdekű adatigénylésére adott minisztériumi válaszból.
Szerző(k): Szepesi AnitaMagyarország egy jogállam és mint minden tisztességes állam, a 21. században rendelkezik azokkal a technikai eszközökkel, amelyekkel el tudja látni a nemzetbiztonsági feladatait - válaszolta az Eurologus szerint Varga Judit igazságügyi miniszter újságírói kérdésre Brüsszelben, a magyar újságírókat és közéleti személyeket érintő megfigyelési üggyel kapcsolatban.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Európai Bizottság közleményben cáfolta Orbán Viktor miniszterelnök azon kijelentését, hogy azt akarnák, hogy a magyar kormány LMBTQ-aktivistákat és -szervezeteket engedjen be az óvodákba és az iskolákba. A Bizottság közleményét követően Varga Judit igazságügyi miniszter - vélhetően erre válaszul - a Facebookon posztolva továbbra is azt bizonygatta, amit a Bizottság cáfolt. Azt ugyanakkor elismerte, hogy a helyreállítási terv elfogadása a törvény miatt hiúsult meg. A minszter azonban megjegyezte: a magyar gazdaság akkor is nőhet, ha az EU-tól egyetlen fillér sem érkezik az év végéig.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaFejenként 862 euró kártérítési összeget ajánl fel az Orbán Viktor vezette kormány a rendőri fellépések áldozatainak.
Szerző(k): Szabó DánielA járványhelyzet miatt nem lehet megtartani sok társasház közgyűlését, így Bék Ágnes, a Társasházak és Társasházkezelők Országos Egyesületének (TTOE) elnöke kéri Varga Judit igazságügyi minisztert és Varga Mihály pénzügyminisztert, hogy engedélyezzék a beszámolók és a tervezések írásbeli szavaztatását.
Szerző(k): Szabó DánielA lakosság alig több mint negyede bízná egy magyar állami szervre a Facebook és más közösségi oldalak felügyeletét. Rossz hír ez a kormánynak, miután Varga Judit igazságügyminiszter jelenleg is egy ilyen szabályozás kidolgozásán dolgozik. A lakosság inkább bízná egy Európa Unió által létrehozott hatóságra a cenzúrázás vizsgálatát, miközben a hazai felnőtt lakosság 27 százaléka egyáltalán nem szólna bele a techcégek tartalmi irányelveibe - derül ki a Napi.hu és a Pulzus Kutató közös reprezentatív felméréséből.
Szerző(k): Szabó Dániel