Az igazságügyi tárca vezetőjének sátrából értékeket lopott el egy szlovákiai bűnbanda.
Szerző(k): Csernátony CsabaMegjelent az Európai Bizottság első jogállamisági jelentése. Ezt nem az a szankcionálási mechanizmus, ami miatt uniós pénzeket lehetne megvonni a jövőben a tagállamoktól, de kétségtelenül őszinte látleletet mutat az adott tagállamban uralkodó helyzetről. A Magyarországról szóló részek is elég súlyos megállapításokat tartalmaznak. Nem csoda, hogy a magyar kormány bevetette a nehéztüzérséget a kijelentések cáfolatához és hiteltelenítéséhez. Kár, hogy a "hiteltelennek" tartott források között a magyar kormány is szerepel.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaNem koronavírusos Varga Judit, az igazságügyi miniszter szombat délután Facebook-oldalán közölte, hogy a második tesztje is negatív lett.
Szerző(k): Szepesi AnitaA magyarországi tranzitzónák működését, valamint a magyar menekültügyi és idegenrendészeti eljárásokat érintő magyar jogszabály jelentős része sérti az uniós jogot - közölte az ügyben vizsgálódó, úgynevezett főtanácsnok álláspontját a luxembourgi székhelyű EU-bíróság csütörtökön. Varga Judit igazságügyi miniszter az MTI-nek az ügy kapcsán azt nyilatkozta: a magyar kormány okafogyottnak tartja a csütörtökön ismertetett főtanácsnoki indítványt, hiszen a tranzitzónák már nem működnek.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAz Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsának keddi egyeztetésének fő témái között szerepelt többek között a koronavírus ellen bevezetett intézkedések enyhítése, a 2021-2027 közötti többéves pénzügyi keret (MFF) és az uniós gazdaság talpra állítását elősegítő pénzügyi eszközök - mondta Varga Judit igazságügyi miniszter az MTI-nek a videokonferenciát követően.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAhogy Orbán Viktor kormányfő már pénteken elmondta, május végén már dönthetnek a kormány különleges hatalmának visszaadásáról, mivel a járványhelyzet javult az elmúlt időszakban Magyarországon. Most Varga Judit igazságügyi miniszter is megerősítette ezt, de annyit pontosított, hogy június végétől állhat vissza a normális döntéshozatali rend.
Szerző(k): Szabó DánielCsütörtökön újra napirenden volt a magyar jogállamiság helyzete az Európai Parlamentben. A vitára Orbán Viktor miniszterelnök nem ment el a járványhelyzet kezelésére hivatkozva, helyette Varga Judit igazságügyi miniszter szeretett volna felszólalni, amihez viszont az EP elnöke nem járult hozzá, mert ragaszkodott az intézmény bevett gyakorlatához, miszerint a plenáris ülésen csak állam- és kormányfők kaphatnak szót. A vitán több képviselő az uniós források kifizetésének leállítását kérte abban az esetben, ha a magyar kormány nem tartja tiszteletben a jogállamiságot. A kormánypárti képviselők viszont boszorkányüldözésről beszéltek.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaCsütörtök reggel 9 órára az Európai Parlamentbe invitálta Orbán Viktort David Sassoli, az Európai Parlament elnöke, hogy vegyen részt a magyar koronavírus-törvényről és a jogállamiság helyzetéről szóló vitán. Orbán válaszlevelében azt írta, minden idejét lefoglalja a járvány elleni védekezés, ezért a magyar kormány képviseletében Varga Judit igazságügyi és európai uniós ügyekért felelős miniszter tud részt a vitában.
Szerző(k): Szepesi AnitaA Die Welt című konzervatív német lap "Magyarország csak azt teszi, amit mindenki megtesz Európában" címmel közölt írást vasárnap a hírportálján Varga Judit igazságügyi miniszterrel folytatott beszélgetés alapján - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó Dániel