Javult a magyar vállalkozások fizetési fegyelme: az első félévben csökkentek a számlafizetési határidők és késedelmek. Vannak azonban olyan iparágak is, ahol továbbra sem árt vigyázni.
Szerző(k): EconomxKét év után újabb rohamot indított az Acron orosz vállalat, hogy megszerezze az egyik legnagyobb lengyel vegyi ipari csoportot.
Szerző(k): EconomxA forgalom alapján az egyik legnagyobb amerikai vegyipari vállalat, a Dow Chemical nyeresége és bevétele is nőtt 2014 első negyedévében.
Szerző(k): MTI-EcoA Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Czinege és Fiai Kft. tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a ThermoShield festékcsalád népszerűsítése során, ezért a hivatal 1,75 millió forintos bírságot vetett ki a vállalkozásra.
Szerző(k): EconomxElmaradt fizetéséért és egyéb járandóságáért, valamint a jogszerű felmondásért tüntetett az EVM Kozmetikai és Háztartásvegyipari Zrt. mintegy száz dolgozója a tulajdonosokat képviselő ügyvédi iroda előtt szerdán Budapesten.
Szerző(k): MTI, EconomxElérhetetlen a dolgozói által múlt héten blokád alá vett EVM Zrt. vezetősége; az új vezérigazgató már több nehéz helyzetbe került cégben is feltűnt, ezek ellen végrehajtás vagy fizetésképtelenségi eljárás indult. A WU2 sampont és az Ultra tisztítószereket is gyártó vegyipari vállalat dolgozói szerdára tüntetést szerveznek, így követlik elmaradt bérüket és a jogszerű felmondást.
Szerző(k): Céginfo.hu, EconomxA műtrágya gyártásához szükséges új dolomitörlő üzemegységet létesít a péti Nitrogénművek Zrt. összesen 1 milliárd 764 millió forintos beruházással - közölte a szilárd és folyékony műtrágyát gyártó vállalat.
Szerző(k): MTI-EcoA nem fertőző betegségek 90 százalékánál szerepet játszik valamilyen kémiai hatás - figyelmeztet a Kémiai Biztonság Napja alkalmából az ÁNTSZ. A legutóbbi összesítés szerint hazánkban összesen 117 ezer veszélyes vegyi anyagot és keveréket tartanak nyilván, s számuk folyamatosan növekszik: az Országos Kémiai Biztonsági Intézet (OKBI) által vezetett lista az elmúlt évben közel 4 ezer új készítménnyel bővült.
Szerző(k): EconomxA magyarországi vegyipari ágazatot sok esetben az európai uniós előírásoknál szigorúbb, bürokratikusabb szabályozás jellemzi, ami többletterhet jelent, rontja a beruházások megtérülését, nehezíti a fejlesztési lehetőségeket és drágítja a magyar vállalkozások számára a termékek értékesítését - sorolta kifogásait az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében a Magyar Vegyipari Szövetség (Mavesz).
Szerző(k): MTI