Az internetadó visszavonását követeli Vodafone első embere is, miután a Magyar Telekom vezetője sokkolónak, érthetetlennek minősítette a tervezett új közterhet.
Szerző(k): EconomxBár az EU-nak nincs semmiféle kompetenciája a bérek meghatározásánál, a keresetek gazdaságra gyakorolt hatásai miatt mégis fontos kérdésként tekint rá. Különösen azért, mert egyre inkább polarizálódnak a fizetések, a közepes szintű munkahelyek száma pedig csökken.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaBár az elmúlt években ismét javul hazánk és az itt dolgozó cégek versenyképessége, sok még a tennivaló - mondják a magyarországi külföldi kamarák.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz állam késedelmes számlafizetése leginkább az építőipari, egészségügyi és oktatási vállalkozásokat érinti, illetve veszélyezteti versenyképességüket. Általában a késedelmes fizetés hatása a kereskedelmi és az üzleti szolgáltatóknál is erőteljesen jelentkezik, nehézséget okoz nekik az alkalmazottak megtartása, illetve az új munkavállalók felvétele.
Szerző(k): EconomxUgyan az utóbbi időszakban történtek pozitív lépések, de a magyar versenyképesség még mindig elmarad a régiós vetélytársaktól – vélik a vállalkozói szövetségek. Van, aki szerint nem is a csehekkel és a szlovákokkal, hanem a románokkal és a bolgárokkal vagyunk inkább harcban. A jövő egyértelműen az innovációé, ám a sikerhez sok még a tennivaló.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) reálisnak és a kormány gazdaságpolitikai törekvéseit alátámasztónak tartja azt az értékelést, amelyet Európai Bizottság 2014-es versenyképességi jelentése tartalmaz. Az Újraiparosodó Európa címet viselő dokumentum a magyar kormány céljával azonos módon az erős reálgazdasági és ipari alapok megerősítését nevezi meg az európai – azon belül a magyar – gazdaság fellendülése és tartós megerősítése zálogaként - áll az NGM közleményében.
Szerző(k): EconomxAz európai vállalatok keményen küzdöttek versenyképességük megőrzéséért a 2008-ban kirobbant válság alatt, de ezen erőfeszítések ellenére megfelelő uniós és tagállami szintű intézkedések nélkül a krízis hatásain nem lehet felülkerekedni - állapítja meg az Európai Bizottság által kiadott, az Újraiparosodó Európa címet viselő 2014-es EU tagállamok versenyképességi jelentése. Ebből kiderül, hogy Magyarország a mérsékelt, de javuló versenyképességű tagállamok között található.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaTavalyi eredményéhez képest Magyarország három helyet javítva, a 60. helyet foglalja el a világ országainak versenyképességi rangsorában. Ezzel az eredménnyel a 28 tagú Európai Unió 24. legversenyképesebb tagja, ami nem jelent előrelépést a tavalyi évhez képest - írja az Index.
Szerző(k): Index.huA WEF friss versenyképességi rangsorából kiderül, hogy Magyarországon milyen területeken kellene előrehaladást elérni.
Szerző(k): Economx