Magyarország nem rendelkezik sem tengerparttal, sem jelentős földgáz- és kőolajlelőhelyekkel, így hazánk áramellátása leghatékonyabban nukleáris energia által biztosítható – mondta Szijjártó Péter.
Szerző(k): Horváth TiborA közelmúltban több olyan jogszabályi változtatás is történt a hazai megújuló energiákkal, naperőművekkel, szélerőművekkel kapcsolatban, amelyek elbizonytalaníthatják az egyébként remekül teljesítő piacot. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint valóban tapasztalható némi kiszámíthatatlanság, bár a helyzet kezelhető, ám a befektetők nyilván nem örülnek, és gazdasági káraink keletkezhetnek.
Szerző(k): Drávucz PéterTöbb mint 10 milliárdos beruházással fejlesztik a magyar villamosenergia-hálózatot. Az E.ON több mint 165 ezer okosmérőt telepít szolgáltatási területén. A magyar hálózat már ott tart, hogy amikor süt a nap – a Paksi Atomerőművel kiegészítve – már tudja fedezni a hazai fogyasztást.
Szerző(k): Károly GáborSzlovákia eredetileg 2030-ra tervezte a szénből való kivonulást, de a folyamatot most 2024 közepére gyorsította fel.
Szerző(k): Hercsel AdélA versenyképesség biztosítása érdekében az atomenergia megbízható stabilizáló ereje lehet a villamosenergia-áraknak – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke.
Szerző(k): Horváth Tibor600 megawatt beépített kapacitással 6 órás, folyamatos energiatermelésre lenne képes.
Szerző(k): L. K.A villamosenergia tekintetében a magánháztartások 2023 első felében 42,7 százalékkal fizettek többet az uniós átlagnál.
Szerző(k): EconomxA francia Veolia közszolgáltató megvásárolja a német Uniper 430 megawatt kapacitású, gáztüzelésű hőerőművét.
Szerző(k): Zádori BenceA növekvő villamosenergia-fogyasztás miatt már nem Paks II létjogosultsága vagy megtérülése a kérdés, hanem olyan egészséges energiamix elérése a cél, amely révén a jövőbeli igények kielégítéséhez szükséges villamosenergiát döntően hazai erőművek termelik meg.
Szerző(k): Eisenkrammer Nóra