A március huszonharmadikai bejelentés alapján három jelölt van a Világbank elnöki posztjára. Ketten származnak a fejlődő országokból, a harmadik „hagyományosan” az Egyesült Államok polgára, bár Dél-Koreában született. A fejlődő országok végül nem sorakoztak fel egyöntetűen egy jelölt mögé, ami az amerikai jelöltet hozhatja helyzetbe.
Szerző(k): NAPIHárom jelölés érkezett a Világbank elnökének posztjára, amely azt követően üresedik meg, hogy a jelenlegi elnök, az amerikai Robert Zoellick június végén távozik hivatalából.
Szerző(k):Obama dél-koreai jelöltet javasolt a Világbank élére. Ha megszavazzák, akkor az intézmény történetében először nem egyesült államokbeli személy töltené be a tisztséget.
Szerző(k): NAPI, MTI-EcoRobert Zoellick lemondása után rögtön felizzott az esélylatolgatás, hogy vajon ki lehet a Világbank következő elnöke; Hillary Clinton külügyminiszter és Larry Summers egykori pénzügyminiszter mellett előbbi férje és utóbbi főnöke, Bill Clinton neve is felmerült.
Szerző(k): Kasnyik MártonRobert Zoellick utódja a híresztelések szerint a Clinton-adminisztráció pénzügyminisztere vagy Hillary Clinton lehet.
Szerző(k): NAPIA három évvel ezelőttinél tartósabb válságra kell felkészülniük a fejlett országoknak - derül ki a Világbank friss előrejelzéséből.
Szerző(k): NAPIRégiós versenytársaink többségéhez hasonlóan romlott Magyarország versenyképessége az idén, méghozzá alapvetően a hitelhez jutási feltételek rosszabbodása miatt. Figyelemre méltó, hogy hazánk továbbra is a lista utolsó harmadában kullog a vállalatokra nehezedő adófizetési és -adminisztrációs terhek terén: helyezésünket az idén a válságadók rontották le.
Szerző(k): NAPIA Nemzetközi Valutaalap (IMF) teljesen megérti, hogy a svájci jegybank árfolyamgátat vezetett be a frank további erősödésének megakadályozása érdekében - mondta Philipp Hildebrand, a Svájci Nemzeti Bank (SNB) elnöke az IMF és a Világbank éves rendes közgyűlésén tartott sajtótájékoztatón, helyi idő szerint szombat délután.
Szerző(k): MTI-EcoA világ pénzpiacait sújtó szuverén adósi gondok nem csak Európában vannak, jóllehet a legakutabb feszültségek itt jelentkeznek; Európa a probléma epicentruma - mondta Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank éves rendes közgyűlésén tartott beszédében szombaton.
Szerző(k): MTI-Eco