A Világbank igazgatótanácsa pénteken egyhangúlag Donald Trump amerikai elnök jelöltjét, David Malpass közgazdászt választotta elnökké.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanRengeteg időt töltenek a magyar vállalkozások az adózással kapcsolatos adminisztrációval. Az elmúlt két évtizedben történt némi előrelépés, de világviszonylatban továbbra is igen jelentős a lemaradásunk.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanUkrajna 529 millió euró, a Világbank által garantált hitelt kapott a Deutsche Banktól - hozta nyilvánosságra pénteken az ukrán pénzügyminisztérium honlapján.
Szerző(k): Szepesi AnitaDavid Malpasst, az amerikai pénzügyminisztérium magas rangú tisztségviselőjét jelölte a Világbank elnökének Donald Trump elnök szerdán a Fehér Házban - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterMagyarországnak 73 millió eurót plusz kamatokat kell fizetnie a Sodexónak, az utalványos piac átalakítása miatt – döntött első fokon a Világbank mellett működő választott bíróság, az International Center for Settlement of Investment Disputes (ICSID).
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA német kancellár az IMF és a Világbank reformját sürgette, a kínai alelnök pedig arról beszélt szerdán a davosi Világgazdasági Fórumon, hogy fenntartható az ország GDP-növekedése a globális bizonytalanságok közepette - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaHa a globális gazdaságnak valóban egy komolyabb recesszióval kell szembenéznie, akkor nagyobb lehet a baj mint gondolnánk. A világot a válságból kirántó jegybankok ugyanis ezúttal üres kézzel vehetik fel a harcot a gazdasági visszaeséssel - állítják szakértők.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásKína 2025-re a magas jövedelemszinttel rendelkező országok közé emelkedik és a világ legnagyobb nemzetgazdaságává lép elő 2030-ra - jelentette ki Justin Yifu Lin, a Világbank egykori első alelnöke, a pekingi egyetem közgazdász professzora a frankfurti "The Economics of China's New Era" konferencián.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA lefelé módosított tavalyi GDP-növekedési becsléséhez képest a világgazdasági növekedés további lassulását jelzi a Világbank legfrissebb prognózisában a világkereskedelmi forgalom és az ipari termelés csökkenésére, a kereskedelmi feszültségek éleződésére, valamint a fejlődő térségekben jelentkező pénzügyi turbulenciákra hivatkozva. A tavalyi magyar GDP-növekedési előrejelzést viszont felfelé módosították, de két éven belül jön a visszaesés - derül ki az MTI összefoglalójából.
Szerző(k): Szabó Dániel