Az új koronavírus okozta globális járvány miatt csaknem 3 ezer milliárd dollárral lesz szegényebb a világ az idén - áll a Fitch Ratings legfrissebb átfogó előrejelzésében.
Szerző(k): Domokos ErikaJelentősen rontotta minden ország gazdasági prognózisát a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a koronavírus-járvány pandémiává fejlődése óta kiadott első elemzésében. Eszerint a világ országai jókora visszaesést szenvednek el, a legtöbbjük mély recesszióba süllyed idén, a globális GDP-veszteséget 9000 milliárd dollárra taksálja az IMF - és ez még csak az alapforgatókönyv, azaz lehet ennél rosszabb is. A magyar kilátások sem rózsásak, a növekedést az IMF szerint el lehet felejteni 2020-ra.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA tömegek alulról érkező egyre erősebb nyomásának engedni kényszerülnek egy-két hónapon belül a nemzeti kormányok és várhatóan újraindítják a nemzetgazdaságokat. Az újonnan kialakuló világrend lényege: a kormányok nemcsak politikai, hanem gazdasági túlhatalmának kialakulása, általános befelé fordulás, a globalizáció teljes trónfosztása - jósolja Ian Bremmer, a világ egyik legbefolyásosabb kockázatelemző és politikai tanácsadó agytrösztje, az Eurasia Group elnöke.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA Fitch nemzetközi hitelminősítő is azzal számol, hogy idén visszaesik a globális gazdaság a koronavírus következményeinek a hatására - írta az MTI külföldi hírügynökségekre hivatkozva.
Szerző(k): Domokos ErikaA Bank of America (BofA) egy héten belül másodszor rontotta a globális gazdaság idei teljesítményével kapcsolatos előrejelzését és most már stagnálásra számít.
Szerző(k): Rácz GergőLondoni makrogazdasági elemzők szerint a koronavírus-járvány gazdasági hatásaiból eredő idei globális növekedési veszteség elérheti a 850 milliárd dollárt, különös tekintettel arra, hogy több nagy gazdasági erőcentrumban egész éves visszaesés várható. Egyes elemzői várakozások szerint ugyanakkor a magyar gazdaság éves recesszió nélkül átvészelheti a járványos időszakot - írta az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaA koronavírus terjedése a gazdaságra is jelentős fenyegetést jelent, ennek már meg is vannak a látható jelei. Az UNCTAD legfrissebb elemzése szerint a járvány több országban jelentős visszaesést fog okozni, a globális növekedés pedig a recessziós küszöb alá, azaz 2,5 százalék alá eshet. Az IMF kutatási igazgatója ezzel párhuzamosan arra hívja fel a figyelmet, hogy ez a válság a korábbiakhoz képest eltérő módon érinti a gazdaságot, és hogy a nagyobb krízis elkerülése érdekében jelentős és célzott, nemzetközi szinten koordinált intézkedések szükségesek a gazdaság támogatására ahhoz, hogy a válság ne okozzon tartós kárt a munkahelyek elvesztése és csődhullámokon keresztül.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA világ legfejlettebb országait tömörítő OECD riasztó előrejelzéssel állt elő a világgazdaság növekedésével kapcsolatban, a nemzetközi szervezet várakozása szerint az eurózónában - recesszió jöhet.
Szerző(k): Komócsin SándorNouriel Roubini, aki megjósolta a 2008-as pénzügyi összeomlást, és ezzel kiérdemelte a dr. Végzet becenevet, úgy véli, hogy a szakértők és a befektetők alábecsülik a koronavírus-járvány romboló hatását. Az elmúlt napok tőzsdei zuhanórepülése csak halvány előjele annak a rossznak, ami jön.
Szerző(k): Komócsin Sándor