Vlagyimir Putyin arra készül, hogy az országban maradt nyugati cégeket államosíthassák, ha azokat neki nem tetszőnek találja. A lépés egyértelműen a nyugati szankciókra adott további megtorlásnak tekinthető.
Szerző(k): EconomxA nyilvános megbélyegzés persze a legkevesebb Oroszországban, ha valaki bírálja a háborút. Már a teljes vagyonelkobzás is felmerült azokkal szemben, akiket külföldi ügynöknek nyilvánítottak. Sztárok Putyin ellen és Putyin mellett.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsVlagyimir Putyin orosz elnök megemlékezett egykori közeli politikus-barátjától. Kijelentette, Silvio Berlusconi néhai olasz miniszterelnök volt az Oroszország és a NATO közötti együttműködési mechanizmusok kezdeményezője.
Szerző(k): Varga CsengeA nevüket ugyan nem merték felvállalni az ukrajnai háborút pesszimistán szemlélő orosz üzleti és politikai élet krémjéhez tartozók, ám arról beszéltek, már egy befagyott konfliktust is pozitív eredménynek tudnának elkönyvelni. Az átlagemberek a közvélemény-kutatások alapján továbbra is támogatják Vlagyimir Putyin orosz elnököt, ám egyre nagyobb aggodalommal tekintenek a jövőbe.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennVolodimir Zelenszkij ukrán elnök ellátogatott a gátszakadás után az árvíz sújtotta Herszon régióba, Vlagyimir Putyin elnöknek azonban esze ágában sincs. Az erőmű helyreállításának költségeit még megbecsülni is nehéz.
Szerző(k): Hercsel AdélAz Orbán Viktorhoz hasonló oroszbarát politikusok egyre nagyobb teret hódítanak Ausztriában és Szlovákiában. A szabadságpárti Herbert Kickl Ausztriából egy „másik Magyarországot” szeretne csinálni a Politico szerint, amelyet a nemzeti önrendelkezés és a brüsszeli globalista beavatkozással szembeni ellenállás menedéke lehet.
Szerző(k): Horváth TiborA Politico szerzője szerint Ausztria volt az egyetlen ország, amely lelkesen ölelte magához Oroszországot a háború kitörése előtt, és az Európai Unió egyetlen tagjának sem volt nehezebb elengednie őt. Magyarország pedig nem is próbálkozik már ezzel.
Szerző(k): Horváth TiborMoldovában rendezték meg az Európai Politikai Közösség második csúcstalálkozóját a héten, ez pedig Vlagyimir Putyin számára több szempontból is frusztráló lehet. Érvénybe lépett az új svéd terrorellenes törvény, amely akár már elég is lehet ahhoz, hogy Törökország beleegyezzen Stockholm NATO-csatlakozási igényének jóváhagyásába. Koszovóban elharapództak a tüntetések, Spanyolország pedig előrehozott választások elé néz. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): EconomxOroszország megbízható partnerünk - hangoztatta Szijjártó Péter. Szó volt a Putyin-tervről is.
Szerző(k): Economx