Bill Clinton azt állítja, hogy ő már 2011-ben előre látta, hogy „csak idő kérdése” és Vlagyimir Putyin elindítja hadműveletét Ukrajna ellen. Ez a felismerés számára a svájci Davosban realizálódott.
Szerző(k): Varga CsengeA Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov azzal vádolja az Egyesült Államokat, hogy meg akarták ölni Vlagyimir Putyin orosz elnököt, amikor a Kreml ellen kitervelték és megkísérelték a dróntámadást. A Kreml fenntartja magának a megtorlás jogát, azonban további részleteket egyelőre nem árultak el.
Szerző(k): Varga CsengeAz amerikai nagykövet a magyar-ukrán határra utazott.
Szerző(k): EconomxA vlagyimiri 6-os számú telepen épp börtönbüntetését töltő Alekszej Navalnij üzent a börtönből. Az orosz ellenzéki, akit 2021 januárjában száműztek a rácsok mögé, hivatalos Telegram-csatornáján azt üzente, hogy büntetésből kell hallgatnia Putyin-elnök beszédeit.
Szerző(k): Hercsel AdélMegszólalt Marija Alekszejevna Lvova-Belova orosz gyermekjogi biztos, aki ellen Vlagyimir Putyin mellett március végén adott ki nemzetközi elfogadóparancsot a hágai székhelyű Nemzetközi Büntetőbíróság. Az orosz elnök közvetlen munkatársa tagadta a vádakat, miszerint közel 20 ezer ukrán gyermeket deportáltak volna illegálisan Ukrajnából Oroszországba. Sőt, Lvova-Belova kifejtette: ő lényegében nem is érti, mivel vádolják őket.
Szerző(k): Hercsel AdélA brit hírszerzés úgy tudja, hogy az orosz hadsereg kegyetlen módszerrel bünteti meg a fegyelemsértőket: úgynevezett zindanokba, föld alatti börtönökbe ássák be őket.
Szerző(k): EconomxAz orosz oktatási minisztérium új történelemtankönyveket készített, amelyekben az ukrajnai háborúról szóló részek is helyet kaptak.
Szerző(k): Hercsel AdélAz oroszországi kormányzati politika megkérdőjelezése mindig is kockázatos volt, de az utóbbi években egyre lehetetlenebbé vált, és politikai elemzők szerint most rendkívül veszélyes aktívan ellenvéleménnyel kiállni a nyilvánosság elé a Kremllel és Vlagyimir Putyin orosz elnök intézkedéseivel szemben.
Szerző(k): Varga CsengeMoszkva és Teherán az utóbbi időben egyre szorosabbra fűzte a kölcsönös előnyökön alapuló kapcsolatait, ugyanis míg Oroszország iráni ballisztikus rakétákat, lőszereket és drónokat vásárol nagy mennyiségben, addig Irán orosz befektetésekre pályázik olyannyira, hogy mára már Oroszország vált Irán legjelentősebb külföldi befektető partnerévé.
Szerző(k): Economx