Törökország felvételét kérte a BRICS országcsoportba. Emmanuel Macron eldöntötte kit jelöl miniszterelnöknek. Olaf Scholz jobboldali választási sikerrel szembesült. Rómában pedig a Trevi-kút látogatása válhat nehézkessé. Ezek voltak a hét a legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennMegoszlanak a vélemények arról, hogy az egyre inkább felőrlővé váló ukrajnai háború után valóban megáll-e Európa kapuja előtt az orosz hadsereg, vagy sem.
Szerző(k): Z. B.Oroszország továbbra is szállít gázt Ukrajnán keresztül, ám ha Kijev ezt megtagadja, Moszkva nem kényszerítheti rá - jelentette ki Vlagyimir Putyin a vlagyivosztoki Keleti Gazdasági Fórum plenáris ülésén.
Szerző(k): L. K.Az Egyesült Államok Joe Biden elnöksége alatt annyi hibát követett el az Oroszországgal való kapcsolatokban, hogy Moszkvában már betelt a pohár – jelentette ki Putyin elnök sajtótitkára.
Szerző(k): G. É.A 2014-es krími események és Ukrajna 2022-es orosz inváziója ellenére Ukrajna változatlanul engedélyezte területéről az orosz gáz szállítását Európába. Most fordult a kocka.
Szerző(k): Hercsel AdélÚjraválasztása óta az első nyilvános beszédét tartotta az Európai Bizottság elnöke a GLOBSEC regionális biztonságpolitikai konferenciáján.
Szerző(k): Z. B.Az orosz vezető elhalmozza ajándékokkal Kimet.
Szerző(k): EconomxA demonstrálók Pavel Durov, Telegram alapító szabadon bocsátását követelték az oroszországi francia nagykövetség előtt. A tiltakozók felszólították a nemzetközi közvéleményt, hogy ne kövessék a putyini példát, és tartsák tiszteletben a szólásszabadságot.
Szerző(k): Gulyas Ábel2022 ősze óta nem volt akkora sikerélményük az ukránoknak, mint most Kurszk környékén, ahol számos orosz hadifoglyot is ejtettek. Mennyire lehet ez fontos epizódja a háborúnak? Erre kerestük a választ az Economx podcastjában Somkuti Bálinttal, az MCC hadtörténészével.
Szerző(k): Horváth Tibor