A megváltozott gazdasági környezetben új gazdaságpolitikai eszközökre volt szükség a válság előtti 3 százalék feletti növekedési pálya eléréséhez, ezért dolgozta ki a kormány a gazdasági semlegességre építve 21 pontos gazdaságpolitikai akciótervét. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a kormány és a vállalkozói érdekképviseleti szektor közötti szerződés egyre erősebb lesz a jövőben.
Szerző(k): L. K.Bár Orbán Viktor miniszterelnök részvételével aláírták a „rendkívül ambiciózus” hároméves bérmegállapodást, a munkáltatói oldal részéről látni azokat a kockázatokat, amelyek miatt végül a bérminimum emelését is csak a 2025-ös évre határozták meg. A vezető közgazdász örül annak, hogy nem automatikus lesz a béremelés.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaNem sikerült még megegyezni a hároméves bérmegállapodásról, és valószínűleg erre csak jövő héten kerülhet sor. Mivel az illetékes minisztérium még nem nyilatkozott, nem ismert, hogy hajlandó lenne-e a kormányzat az adócsökkentésre.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA vállalkozások képtelenek a jelenlegi keretek között kitermelni a megemelt béreket. Ha nem kapnak állami segítséget, akkor akár meg is szűnhetnek. Az Economx úgy tudja, ez maradt az utolsó nagy nyitott kérdés a bérmegállapodás előtt. Jó hír, Gulyás Gergely már belengetett valami pozitívumot is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaBár a tegnapi sajtóhírek szerint már holnap megszülethet a hároméves bérmegállapodás, azonban a munkáltatók arra figyelmeztetnek, hogy nem szabad feszíteni a húrt, és lényegében arra kérik a kormányzatot, hogy csökkentsék az adóterheket. A VOSZ főtitkárát kérdeztük.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA VOSZ szerint a munkaadók a jelen helyzetben nem tudják saját erőből kitermelni és megfizetni a tervezett, erőltetett ütemű – a termelékenységtől messze elszakadó, sem a gazdasági növekedéssel, sem az inflációval nem indokolható – bérnövelésből eredő bérköltség-növekedést.
Szerző(k): L. K.