A lengyel gazdaság fejlődik majd a leggyorsabban az unióban 2050-ig - és ezzel vége is a jó híreknek. A PricewaterhouseCoopers (PwC) napokban hozta nyilvánosságra jelentését arról, hogyan változik meg a világ gazdasága 2050-ig. A szerzők a világ 32 legnagyobb gazdaságának, a globális GDP 85 százalékát adó országok növekedését vizsgálták, az adott piac vásárlóerő-paritása alapján.
Szerző(k): Barabás JúliaLondoni pénzügyi elemzők szerint a gyenge font által felhajtott infláció miatt jövőre - hat év óta először - visszaesik a brit fogyasztók vásárlóereje.
Szerző(k): MTIA Tesco a budaörsi áruháza után, újabb négy üzletében vezeti be a Scan&Shop szolgáltatást, amelynek segítségével a vevők egy szkennerrel olvashatják le a megvásárolni kívánt termékek vonalkódjait, az eszközökön pedig nyomon követhető a költés és a megtakarítás is.
Szerző(k): EconomxA legmagasabb átlagos vásárlóerővel idén is Liechtenstein, Svájc és Luxemburg büszkélkedhet Európában, a kontinens legkevésbé tehetős lakosai pedig Fehéroroszországban, Moldovában és Ukrajnában élnek. Magyarország egy helyet javított pozícióján, így a vizsgált 42 ország között a 30. helyezett - derül ki a Gfk friss elemzéséből.
Szerző(k): EconomxBár az iPhone-ok árának alakulása miatt a magyarok viszonylag szűk köre kesereg, beszédes, hogy világviszonylatban itthon kell a legtöbbet fizetni a készülékért. Ráadásul hiába emelkedtek a magyar fizetések, az Apple mobiljai csak nem lettek elérhetőbbek.
Szerző(k): Szász PéterImmár a negyedik egymást követő hónapban emelkedtek júliusban a fogyasztói kiadások az Egyesült Államokban, elsősorban a gépkocsik iránti kereslet növekedésének köszönhetően.
Szerző(k): MTI-EcoBár Magyarországon még mindig a második legalacsonyabb a vásárlóerő paritáson számolt jövedelem az OECD-ben, a hazai bérek kissé felzárkóztak a szervezet átlagához.
Szerző(k): Szász PéterAz utóbbi években érdemben nőtt a minimálbér, ez azonban jórészt a bruttó bérekre vonatkozott. A magyar nettó minimálbér a visegrádi országokban is sereghajtónak számít.
Szerző(k): Szász PéterA közvélekedéssel ellentétben Magyarország egyáltalán nem drága ország. Baj inkább az alacsony bérekkel van.
Szerző(k): Szász Péter