Két év alatt hatról tizenkét százalékra nőtt a legalább hetente online vásárló magyarok aránya - közölte a Reacty Digital az MTI-vel.
Szerző(k): Szepesi AnitaKét év alatt megduplázódott, 6 százalékról 12 százalékra nőtt a legalább hetente online vásárlók aránya a 18-79 éves magyarok körében. A készpénztől való elfordulásban némi visszarendeződés érezhető 2020-hoz képest, ám a korábbi évekhez viszonyítva még így is kevesebben vannak, akik kizárólag a készpénzes megoldásokat választják.
Szerző(k): Molnár CsabaA csaknem 15 ezer magyar webáruházban 2020-ban 113 millió alkalommal vásároltak a magyarok és több mint 1500 milliárd forintot költöttek el náluk. Emellett a külföldi webáruházakban is elköltöttek további közel 1000 milliárd forintot. Minden tizedik hagyományos boltra jut egy webáruház.
Szerző(k): Molnár CsabaA 2020-as év az internetes kiskereskedelem valaha volt legnagyobb éves növekedését hozta. A webáruházak térhódítása az eladókat, valamint az őket a vevőikkel összekapcsoló logisztikai szolgáltatókat is új feladatok elé állítja. A virtuális térben újonnan megjelenő vállalkozások mellett a szektor régebbi szereplőinek is új megoldásokra van szükségük, különösen akkor, ha a termékeik jó részét nem hagyományos csomagként kézbesítik.
Szerző(k): Molnár CsabaIdegesítő késéssel ugyan, de április végén megjelent a tavasz, így beindult a klímaberendezések szezonja is az eMAG.hu-n. Tízből hét vásárló wifis légkondicionálót választ, és minden második készülék kínál valamilyen beépített légszűrő funkciót is.
Szerző(k): Molnár CsabaA járványhelyzet alatt a futárcégek és webáruházak is maguk mögé utasították a bankokat és biztosítókat. A járványidőszak vesztesei pedig a bankok, biztosítók, valamint a mobil-, internet- és kábeltévé-szolgáltatók lettek. A közvélekedéssel ellentétben mégsem igazán panaszkodósak a magyarok, legalábbis nem az interneten, viszont jó részük kifejezetten hirtelen haragú. Felmérés készült az online marketing hatásairól.
Szerző(k): Molnár CsabaIdén tavasszal jóval több kerti és mezőgazdasági terméket ütöttek le az online piactéren, mint a járvány tavalyi kezdetekor vagy a pandémia előtti évben. Jelenleg a dísznövények, palánták, vetőmagok, és gyümölcsfa-csemeték fogynak a legjobban, de sokan rendelnek kerti gépet, szerszámot is.
Szerző(k): Molnár CsabaA fizikai üzletek lezárása korábban elképzelhetetlen tempóra pörgette az online vásárlásokat. A járvány következtében több évet „öregedett” a hazai e-kereskedelem, és visszafordíthatatlanul megnyerte magának a magyarországi vásárlók jó részét. A lezárások alatt az átlagoshoz képest kilőtt a szegmens forgalma, ez azonban sok elvárást is magával hozott a logisztikában, a fizetések biztonságában és megváltoztak a fogyasztók szokásai is. És ez már valószínűleg így is marad.
Szerző(k): Molnár CsabaCsaló, egészségügyi termékeket hirdető weboldalakra hívta fel a figyelmet a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az elmúlt időszakban megsokasodott fogyasztói jelzések alapján.
Szerző(k): K. Kiss Gergely