Miközben a kereslet csökken, a recessziós előjelek miatt egyre valószínűbb, hogy visszaesik a kőolajszükséglet a világon, a Brent és a WTI is emelkedésnek indultak. Egyre nagyobb a félelem, hogy a visszaeső szükségletet sem lehet majd kielégíteni.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak hordónként 100 dollár felett maradtak, miután május óta a legnagyobb egynapos emelkedéssel zártak az árfolyamok. A kínálat szűkülésétől való félelem még a recessziós aggályoknál is erősebb. Az orosz nyersolaj-export viszont jelentősen visszaesett, mert Ázsiában is csökkent a kereslet az Uralra.
Szerző(k): Szabó DánielA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 696,28 pontos, 1,76 százalékos emelkedéssel 40 355,51 ponton zárt hétfőn. Az európai börzéknek is jól ment.
Szerző(k): Rácz GergőA Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) szerint csökken Oroszország olajtermelése idén és jövőre. Oroszország tavaly napi átlagosan 10,80 millió hordó kőolajat termelt. Az OPEC most azzal számol, hogy az orosz olajtermelés idén napi 10,63 millió hordóra, jövőre további napi 200 000 hordóval, napi 10,43 millió hordóra mérséklődik.
Szerző(k): Szász PéterMeredeken esik az olajár azokra a félelmekre, hogy a koronavírus-fertőzés növekedése Kínában újabb lezárásokhoz vezet, és ez visszaveti az üzemanyagkeresletet az ázsiai országban, amely a világ legnagyobb szénhidrogén-importőre.
Szerző(k): Szász PéterTöbb mint 5 százalékos drágulást jelez a kőolaj jegyzése annak ellenére, hogy délután ismertetett adat szerint a vártnál jóval nagyobb mértékben nőttek az amerikai olajkészletek az elmúlt héten - adta hírül az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaA Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 450,93 pontos, 1,14 százalékos csökkenéssel, 39 256,26 ponton zárt kedden.
Szerző(k): Rácz GergőAz olajárak pénteken csökkentek, tovább folytatva az előző napi zuhanást, mivel a recesszióval kapcsolatos tartós félelmek rontották a hangulatot a piacokon. Így olcsóbb lehet majd a tankolás Európában, de ennek egy gazdasági válság az ára.
Szerző(k): Szabó DánielAz OPEC+ korábban tett ígéretének megfelelően napi 648 ezer hordóval növeli termelését augusztusban - jelentette be a kőolaj-exportáló országok szervezete csütörtökön a Bécsben tartott havi rendszeres online ülése után.
Szerző(k): Szász Péter