Nagyot emelkedett szerdán az olaj világpiaci ára az amerikai készletekben bekövetkezett váratlan csökkenés hatására.
Szerző(k): MTIÚjabb negatív rekordot állított fel a Brent kőolajszabvány hétfőn, miután megállíthatatlannak látszik a világpiaci olajkínálat növekedése. Az USA-ban szaporodott a működő olajkutak száma, miközben az OPEC kétségbeesetten igyekszik kiszorítani a piacról az amerikai termelőket.
Szerző(k): EconomxCsillagászati távolságba került még az 50 dollár/hordós olajár is, amitől minden bizonnyal kiveri a veríték az olajtermelő országok kormányait. Az orosz kormány azt jósolja, hogy az alacsony árak a következő hét évben is kitartanak.
Szerző(k): EconomxKisebb lavinát indított el a valutapiacon, hogy a Brent olajszabvány ára hordónként 40 dollár alá csökkent. Az orosz rubel és a kanadai dollár - mindkét ország jelentős energiahordozó-exportőr - lejtőre került. Péntek óta nyolc százalékkal esett a Brent árfolyama.
Szerző(k): EconomxEgészen 20 dollár/hordóig eshet az olaj ára a jelenlegi 45-50 dolláros szintről, ami tovább nyomná le a bezin árát is, ha teljesül a Goldman Sachs legpesszimistább forgatókönyve. A háttérben az állhat, hogy nem csökkent a túlkínálat viszont tovább lassul a kereslet növekedése.
Szerző(k): EconomxA magas amerikai készletadatok hírére tovább esett az olaj ára, immáron a pénzügyi válság idején, 2009-ben megtapasztalt mélységeket is elérte a csökkenés. Szakértők szerint a hanyatló trend az év végéig is kitarthat.
Szerző(k): EconomxA WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára hat és fél éves mélypontra esett szerda délután. Eközben az orosz miniszterelnök-helyettes azt mondta, hogy a következő három évben hordónként 50 és 70 dollár között ingadozik majd a nyersolaj ára.
Szerző(k): MTIA 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,08 százalékkal, az S&P 500-as mutató pedig 0,04 százalékkal csökkent, gyakorlatilag stagnált mindkét index, míg a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,11 százalékkal emelkedett nyitáskor.
Szerző(k): MTI-EcoStabilizálódott az olajpiac a hétfői brutális árcsökkenés után, amelyet Görögország bizonytalan helyzete, a kínai tőzsdei visszaesése, illetve a nagyhatalmak és Irán lehetséges megállapodása váltott ki. A szakértők szerint a legtöbb körülmény az árak további alacsonyan maradása mellett szól.
Szerző(k): Economx