Az uniós átlagnál 19 százalékkal több hőenergiát fogyasztanak a magyar lakások - írja a Magyar Nemzet hétfői számában a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezetének tanulmányára hivatkozva.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaIdén már ma, augusztus 8-án eljött a túlfogyasztás világnapja.
Szerző(k): EconomxCápavadászati jogot vásárolt az ausztráliai Nagy-korallzátonynál a Természetvédelmi Világalap (WWF), amely a rendhagyó lépéssel igyekszik megóvni a világörökségi helyszín ökoszisztémáját. A szervezet azonban nem kívánja felhasználni vadászati engedélyét, megkímélve évi több tízezer cápa életét.
Szerző(k): MTIElkészült az első elemzés az Európai Unió szénerőműveinek határokon átnyúló egészségügyi hatásairól. A 257 szénerőművet vizsgáló jelentésben a magyarországi Mátrai Erőmű a 27. helyen szerepel a legszennyezőbb szénerőművek listáján - állatja a WWF.
Szerző(k): EconomxTudta nélkül a Nemzetközi Vöröskereszt, az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) és a Természetvédelmi Világalap is részesült a Mossack-Fonseca panamai ügyvédi iroda offshore-cégeinek jövedelmeiből, legalábbis papíron - idézi a Le Monde-ot, az Origo.hu.
Szerző(k): EconomxBorsod-Abaúj-Zemplén megyében több lignitbánya megnyitását tervezik, miközben az UNESCO Világörökség Szakbizottsága állásfoglalásban adott hangot aggályainak. A WWF Magyarország környezetvédelmi felméréséből ijesztő adatok kerültek napvilágra a lignit és szénbányászat és tüzelés környezeti, egészségügyi hatásairól.
Szerző(k): EconomxNyílt levelet küldött Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszternek a hazai természetvédelem megerősítéséért fellépő három szervezet. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) és a WWF Magyarország aggályosnak tartja a Natura 2000 hálózathoz tartozó területek eladását.
Szerző(k): EconomxA kínai kormány legújabb felmérése szerint a vadon élő óriáspandák száma 268-al növekedett az elmúlt évtizedben, így számuk mára eléri az 1864-et.
Szerző(k): InforádióEgyre több esetben mutatkozik meg, hogy a természetvédelmi ágazat nem képes megfelelően működni a Vidékfejlesztési Minisztérium keretei között. Ennek következménye, hogy a Magyarország Alaptörvényében lefektetett alapelvek: a biológiai sokféleség, a vizek, talajok és erdők védelme nem érvényesül kellőképpen - véli a WWF Magyarország. A szervezet felveti annak szükségét, hogy a természet- és környezetvédelem számára ismét önálló minisztériumot hozzon létre az új kormány.
Szerző(k): Economx