Június 3-án a brit Védelmi Minisztérium megerősítette, hogy ismeretlen hackerek feltörték a haderő által használt YouTube és Twitter fiókot.
Szerző(k): Bodnár BarnaAz amerikai technológiai nagyvállalatok éves összbevétele tavaly elérte az 1,4 trillió dollárt, de azt nem lehet tudni, hogy pontosan melyik termékükből és szolgáltatásukból mekkora összeg folyt be. Az Alphabet, az Amazon, az Apple, a Meta és a Microsoft titkolózása azonban hamarosan véget érhet, hiszen a jogalkotók és a befektetők részéről is egyre nagyobb az átláthatóság iránti igény - írja az Economist.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaMegszüntette a Duma hivatalos YouTube-csatornáját a Google, hogy megfeleljen a szankciókról szóló törvényben foglaltaknak - írja a Politico.
Szerző(k): Szász PéterVilágszerte azonnal blokkolja az orosz államilag finanszírozott médiával kapcsolatos csatornákhoz való hozzáférést, mivel ott tagadják, bagatellizálják az erőszakos eseményeket.
Szerző(k): Rácz GergőA héten egymás után jöttek a Putyin országát egyre jobban korlátozó nemzetközi szankciók, de ezek mellett, a magáncégek is igyekeztek nyomást helyezni az orosz kormányra. A legnagyobb reklámkereskedőnek nem kis piaci kiesést jelenthet az ország elhagyása, de úgy látszik mostanra náluk is betelt a pohár.
Szerző(k): Sasvári MarcellAzonnali hatállyal korlátozza a két legnagyobb orosz propagandaadó, az RT és a Szputnyik csatornáit a YouTube.
Szerző(k): Tér DiánaA legnagyobb platformokról nem jut hirdetési bevétel Oroszországba.
Szerző(k): Rácz GergőKét közösségi médiaalkalmazás, a TikTok és a Youtube is ipari mennyiségben gyűjti a felhasználói adatokat. Viszont a kínai applikáció - mely a tinik kedvence - jóval veszélyesebb, mivel kinyomozhatatlan, hogy hova küldi tovább az információkat.
Szerző(k): Szabó DánielOrbán Viktor Youtube-csatornát indított – vette észre a Magyar Hang a miniszterelnök egyik Facebook-hirdetésének köszönhetően.
Szerző(k): Szász Péter