A természetes hidrogén olyan, kinccsel felérő energiaforrás, amelyet nem véletlenül hívnak fehér-, de még inkább: aranyhidrogénnek. Az igaz, hogy a lelőhelyet meg kell találni, de ha az megvan, a zöldhidrogénnél is gyorsabban, ráadásul kisebb karbonlábnyom hátrahagyásával is kitermelhető lehet az energiahordozó. Ausztrália válhat a világ első hidrogénbányászává.
Szerző(k): Szabó M. IstvánHollandiában vagy lesznek atomerőművek, vagy nem, de így is, úgy is drámai mértékben növelni kell a zöldenergia termelőerők mennyiségét, méretét és arányát. Ez derült ki egy friss jelentésből, ami kijelöli az utat az ország energiaátmeneti intézkedései számára.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA magyar lakosság több mint háromnegyede véli úgy, hogy nekünk, magunknak kellene inkább megtermelnünk az energiaszükségletünket, és nem szabadna más országoktól, főként az orosz földgáztól függnünk – ez derül ki abból a friss közvéleménykutatásból, amelyet a Greenpeace megbízásából készített a Policy Solutions elemző intézet és a ZRI Závech Research március utolsó hetében.
Szerző(k): Szabó M. IstvánOlyan kis költségű, biztonságos és hosszú élettartamú akkumulátor jelent meg a piacon, amiben nincsenek ritkaföldfémek, nem gyulladhat ki, viszont villámgyorsan kisüthető - és gyorsan fel is tölthető. Az MIT professzorai által alapított egykori startup ráadásul mindezt egy nyomdai gépsorral képes legyártani.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA 2050-ig nettó nulla kibocsátási szintig elérni kötelezett amerikai hadseregben most újra alaposan megvizsgálják, hogy lehet-e nekik a geotermiával is kezdeni valamit. Érdekes felvetés, de már az is könnyen kiderülhet, hogy tényleg van benne ráció.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA német zöldenergiás mérő-, és kutatóintézet, a Fraunhofer ISE jelentette, hogy az előző hónapban minden eddiginél több napsütéses óra biztosította a fotovoltaikus rendszerek által termelt árammennyiségből "minden idők rekordját”.
Szerző(k): Szabó M. IstvánHa lakossági fogyasztóként nem is, áttételesen azért tavaly nyár óta érezhető, a hírekből pedig látható, olvasható, hogy a földgáz ára drámai mértékben megemelkedett. A most már sürgősen kezelendő problémát az jelenti, hogy ebből az energiaforrásból sokat is fogyasztunk. Ez amellett, hogy sokba kerül, a nagy mennyiségű károsanyag-kibocsátás miatt borzasztóan káros is a környezetre. Azt, hogy a gáz-e az új szén, és hogy az EU lemondhat-e az orosz gázról, a Napi.hu videós podcastjának mai vendégétől, Perger Andrástól, a Greenpeace klíma-, és energetikai projektvezetőjétől is megkérdeztük.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz AGL az egész ausztrál kontinens legnagyobb energetikai cége, és bár jó ideje reklámozza a zöldenergiát is, most úgy döntött, hogy tényleg elkezdi bezárogatni az ország egyik legnagyobb a szénerőművét. Kicsivel hamarabb is, mint ahogyan legutóbb ígérte.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA varsói kabinet erősen fontolóra vette, hogy visszavonja azt a még 2016-ban elfogadott korlátozó intézkedését, amely akadályozza a szárazföldi szélenergiaparkok létesítését. Nagy kérdés, hogy visszatérhetnek-e oda, amikor a tiltásokat megelőzően virágzott Lengyelországban a szélenergia-ipar.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Szabó M. István