Az első négy hónapban 955,9 milliárd forintos áfabevételre tett szert a büdzsé, ami 200 milliárd forinttal több mint egy évvel ezelőtt. Nemcsak az áfakulcs nőtt, de a NAV is lassabban utal a cégeknek: míg tavaly 45 napot ült a visszaigénylők pénzén az idén már 75 napig teheti.
Szerző(k): Papp ZsoltÚjra jöhet a többkulcsos személyi jövedelemadó, ezért cserébe viszont csökkenteni kell a társadalombiztosítási járulékot az MSZP most nyilvánosságra hozott vitairata szerint. Ez utóbbi elsősorban a munkahelyteremtést szolgálná. Az államadósságot azonban \"csak\" a GDP 60 százalékáig mérsékelték a szocialisták.
Szerző(k): Papp ZsoltEllenszavazat nélkül elfogadta a parlament a fordított áfafizetés szabályainak bevezetéséről szóló törvényt a mezőgazdaságban.
Szerző(k): NAPIA percalapú telefonadó a költségvetés számára nem jelentene kiszámítható bevételi forrást, miközben a Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország közös álláspontja szerint jelentősen megváltoztatná a telefonálási szokásokat, így a várt adóbevételt nem biztosítaná és csökkentené a távközlésből származó áfabevételt is.
Szerző(k): NAPIElhibázottnak tűnik a kormány fogyasztást terhelő adópolitikája, még úgy is, hogy a piaci szereplők látják, a költségvetési bevétel növelése kényszerpálya a kabinet számára. Rossz időben rossz helyen kerültek a rendszerbe a fogyasztási adók - véli Vámos György OKSZ főtitkár.
Szerző(k): Hőnyi GyulaAz új lengyel konvergenciaprogram többek között a nyugdíjreform végrehajtását és az áfa csökkentését helyezi kilátásba.
Szerző(k): Barabás T. JánosAz áfacsalások visszaszorítását célozza az a Széll Kálmán tervben található javaslat, amely a belföldi ügyletekről is összesítő jelentést kér. Az ötlet kivitelezhető és még bele sem kell rokkanniuk a cégeknek.
Szerző(k): NAPIAz adókivetés logikája alapján minden esély megvan arra, hogy a fogyasztókra háruló végső teher valójában 2,54 forint legyen. A „telefonadóra” ugyanis minden bizonnyal még rárakódik a 27 százalékos általános forgalmi adó is.
Szerző(k): NAPIA Magyar Kormány az Európai Bíróság előtt lévő áfa-ügyek miatt a magyarországi projektek \"vitatott\" áfa-költségeire nem számol el európai uniós forrást, ezért semmilyen visszafizetési kockázat nincs, így a peresített összegek tekintetében a magyar költségvetés \"pozitív kockázatot fut\" - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Szerző(k): MTI-Eco