Az argentin kormány és a Nemzetközi Valutaalap a süketek párbeszédét folytatja az országnak nyújtott IMF-hitel visszafizetéséről, miközben az ország a sokadik államcsődje felé tart. Van olyan, amikor egy nemzet soha nem jut ötről hatra, bármilyen vezetést próbáljon is ki.
Szerző(k): Komócsin SándorEgy sok éven át félrekormányzott ország talpra állítása embert próbáló feladat, a siker esélye különösen akkor kicsi, ha az új vezetés vonakodik kiküszöbölni elődje hibáit. A látványos államcsődre nem Venezuela az egyetlen példa a közelmúltból.
Szerző(k): Komócsin SándorAz argentinoknak megint csalódniuk kell egy vezetésben, amelyet néhány éve hatalomra emeltek, mert azt ígérte, hogy minden rendbe tesz. Az utóbbit a hollywoodi filmekből vették a politikusok, ám a happy end, mint mindig Argentína esetében, ismét elmarad.
Szerző(k): Komócsin SándorÁll a bál Görögország jövője körül: augusztusban lezárul az ország harmadik segélyprogramja, amelyet követően államkötvényei piaci értékesítéséből kellene hitelhez jutnia, ám kérdés mernek-e majd a befektetők hitelt adni a megtépázott Görögországnak. A hét végén tisztulhat a kép ez ügyben.
Szerző(k): Komócsin SándorAz argentin jegybank tovább növelte alapkamatát, hogy megállítsa a peso megfékezhetetlennek tűnő gyengülését a dollárral szemben, ám a szakértők nem látják a válság végét. A két évvel ezelőtti kormányváltás nagy reményeket ébresztett a szavazókban, ám most reménytelennek látszik a helyzet.
Szerző(k): Komócsin SándorSokkot okozna a világ olajpiacán – ami begyűrűzne a benzinkutak üzemanyagáraiba is –, ha egy gazdasági összeomlás nyomán kiesne a világpiacról Venezuela napi kétmillió hordós olajtermelése – állítja egy szakember, aki úgy látja: éppen ezen az úton halad a latin-amerikai ország.
Szerző(k): Komócsin SándorAlig egy évvel azt követően, hogy kikerült a szelektív államcsőd állapotából, Argentína óriásit alakít a világ állampapírpiacain. Egyes szakértők szerint a befektetők túl hamar elfelejtették, hogy csak az elmúlt 23 év alatt háromszor ment csődbe az argentin állam.
Szerző(k): Komócsin SándorPuerto Rico kormányzata csődeljárást kért maga ellen, miután képtelen volt kezelni az államadósságot.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanKeserű összefüggésre mutatott rá a Bloomberg elemzésében: a feltörekvő országok közül jobban teljesítenek az autoriter uralom alatt állók kötvényei a demokratikus kormányzattal rendelkező országok által kibocsátottnál. Így ha Magyarországon valóban gyengült a demokratikus intézményrendszer, akkor az a kötvénybefektetőknek legalábbis kedvez.
Szerző(k): Lovas-Romváry András