Már az éves előirányzat 123,3 százalékán van az államháztartás hiánya - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielAz államháztartás központi alrendszere 2018 első tíz hónapját 1678 milliárd forint hiánnyal zárta - adta hírül a Pénzügyminisztérium.
Szerző(k): Szász PéterIdén szeptemberben az államháztartás központi alrendszere 149,8 milliárd forint többletet ért el, amely nagyságrendileg megegyezik az Európai Bizottság által a nemzeti büdzsébe szeptemberben átutalt összegekkel - adta hírül a Pénzügyminisztérium (PM).
Szerző(k): K. Kiss GergelyDacolva a piacokkal, európai partnereivel és immár több olasz intézménnyel, az olasz kormány megerősítette szerdán, hogy nem változtat költségvetési előirányzatain.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA Kopint-Tárki megemelte a idei növekedésre és inflációra vonatkozó előrejelzését, a gazdasági növekedés idén 4,6 százalékos lehet Magyarországon, ami 0,2 százalékponttal magasabb a júliusi előrejelzésnél - mondta Palócz Éva, a Kopint-Tárki Zrt. vezérigazgatója az intézet szerdai sajtótájékoztatóján.
Szerző(k): K. Kiss GergelySzeptemberben az államháztartás központi alrendszere - a központi költségvetés, a társadalombiztosítási alapok és az elkülönített állami pénzalapok együtt - 149,8 milliárd forint többlettel zárt az augusztusi 155,3 milliárd forint és az egy évvel korábbi 256,4 milliárd forint hiányhoz képest. A havi többlet nagyságrendileg megegyezik a Európai Bizottság által a nemzeti büdzsébe szeptemberben átutalt összegekkel - közölte a Pénzügyminisztérium (PM) hétfőn az MTI-vel.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz államháztartás központi alrendszere 2018 első nyolc hónapjában 1646,2 milliárd forint hiányt mutatott, amely az éves előirányzat 121 százaléka - adta hírül a Pénzügyminisztérium.
Szerző(k): Szász PéterAz államháztartás központi alrendszere az első hét hónapban 1491 milliárd forint deficittel zárt - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Szerző(k): Szász PéterAz államháztartás nettó finanszírozási igénye a második negyedévben 214 milliárd forintot, a negyedéves GDP 2,1 százalékát tette ki, szemben az egy évvel korábbi 21 milliárd forintos, a negyedéves GDP 0,2 százalékának megfelelő igénnyel - jelentette pénteken a pénzügyi számlák adatai alapján a Magyar Nemzeti Bank.
Szerző(k): Szász Péter