Idén szeptemberben 391 milliárd forintos mínusz produkált az államháztartás központi alrendszere, a kilenchavi deficit pedig már 2292 milliárd forintnál jár - derül ki a PM legfrissebb adataiból.
Szerző(k): Domokos LászlóMagyarország folyó áron számított bruttó hazai terméke (GDP) 2020-ban 11,5 milliárd forint híján 48 ezer milliárd forint volt, változatlan árakon számítva 4,7 százalékkal csökkent az előző évihez viszonyítva. Az egy főre jutó bruttó hazai termék összege 4,922 millió forint, vásárlóerő-paritáson számolva 22 ezer 216 euró volt - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szeptemberben felülvizsgált, de még mindig előzetes adataiból.
Szerző(k): Szepesi AnitaTöbb statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az augusztusi infláció, a szálláshelyek júliusi forgalma, vagy az ipar júliusi teljesítménye.
Szerző(k): Szász PéterCsaknem üres a makronaptár a jövő héten, mindössze a bruttó hazai termék (GDP) második negyedévi adatának első becslése jelenik meg, valamint az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének július végi helyzetéről szóló részletes tájékoztató.
Szerző(k): Szász PéterTöbb statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük a júliusi infláció, a szálláshelyek júniusi forgalma, vagy az építőipar júniusi teljesítménye - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaCsak átmeneti zavart okoz a költségvetésben az európai helyreállítási alapból Magyarország rendelkezésére álló forrás átutalásának késése - derül ki egy elemzésből. Kisebb a gond, ha már idén megállapodik a kormány a támogatás feltételeiről az Európai Bizottsággal.
Szerző(k): Komócsin Sándor2021 elején elérte a GDP 81 százalékát az államadósság, ez 15 százalékponttal több, mint egy évvel korábban. Az amúgy is nehéz helyzetben lévő déli tagállamok ettől jóval rosszabbul állnak, ugyanakkor a visegrádi országok és Románia sokkal jobban - írja a hvg.hu, az Eurostat adatai nyomán.
Szerző(k): K. Kiss GergelyTavaly év végén 141 ezer munkanélküli semmilyen támogatást nem kapott, miközben a 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulékból befolyt összegből annyi többlete van az államháztartásnak, hogy abból a három hónapos helyett akár egy vészhelyzeti 5 hónapos támogatási időszakot is bőven finanszírozni tudott volna az állam az újonnan munkanélküli ellátásban részesülőknek - állítja a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAz autópályák koncesszióba adásának lehetősége kapcsán Surányi György volt jegybankelnök írt a jelenlegitől és a javasolttól is gyökeresen eltérő megoldást a Portfolio.hu-n.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna